Kremlík si nabídku úplatku 1,5 milionu korun vymyslel. Policie definitivně zbavila advokáta jakéhokoliv podezření

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík si vymyslel, že se jej pokusil uplatit advokát Martin Janoušek z kanceláře Rowan Legal. Kremlík tvrdil, že mu Janoušek nabídl 1,5 milionu korun a snažil se to prostřednictvím webu Seznam Zprávy dokázat nahrávkou jejich hovoru. Na ní nicméně žádná nabídka úplatku nepadla a ke stejnému zjištění dospěla i policie. Ta podle informací webu Aktuálně.cz případ definitivně odložila se souhlasem státního zástupce.

„Policejní orgán tuto věc odložil. Dospěl k závěru, že nejde o podezření ze spáchání trestného činu,“ citovalo Aktuálně.cz vedoucího Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jana Lelka, jehož úřad vyšetřování kauzy dozoroval.

Kremlík na počátku tvrdil, že Janoušek mu nabídl úplatek na ministerstvu dopravy kvůli rozhodnutí o dohledu nad mýtným systémem, ale pro takové tvrzení neměl žádný důkaz. Nyní již bývalý ministr tak vyrazil za novinářem Jankem Kroupou z webu Seznam Zprávy, který na něj navěsil nahrávací zařízení. Janouška pak vylákal do Špindlerova Mlýna, kde nahrál jejich hovor. Přestože se Kremlík snažil Janouška vyprovokat, ten o úplatku vůbec nemluvil. Web přesto celý příběh zveřejnil a Kremlík podal trestní oznámení.

„Celou věc vnímá klient jako věc účelově vykonstruovanou bývalým ministrem dopravy ve snaze udržet se ve funkci,“ řekl již před časem Janouškův právní zástupce Lukáš Trojan.

sinfin.digital