Krutá realita psychiatrických léčeben: Čtyřlůžkové pokoje

Zastaralé psychiatrické nemocnice potřebují miliardové investice. V rámci příprav na transformaci ministerstvo zdravotnictví zjistilo, jak moc se situace v jednotlivých léčebnách liší. 

Rozdíly v tuzemských psychiatrických zařízeních jsou už jen z hlediska komfortu ubytování. V pěti psychiatrických nemocnicích jsou pokoje v průměru o čtyřech a více lůžkách, naproti tomu v jiných se blíží k průměrnému počtu dvou lůžek na pokoji. Průměrný počet lůžek na pokoji je ve všech šestnácti léčebnách 3,8 lůžka.

Je rozhodnuto. Leteckou záchranku na Ústecku bude provozovat ATE

Ubytovací komfort, který je dnes standardem v českých všeobecných nemocnicích, je dosud v psychiatrických nemocnicích spíše výjimka. „Když se dnes staví v Holandsku, Švédsku nebo dalších vyspělých zemích nová zařízení psychiatrické péče, jsou v nich obvykle jednolůžkové ložnice se společnými dalšími místnostmi. Tak by to z mého pohledu mělo být, abychom zachovali intimitu a soukromí pacientů,“ říká ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice a místopředseda Psychiatrické společnosti Martin Hollý.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA WEBU E15.CZ

SDÍLET
sinfin.digital