Milan Hnilička složí kvůli večírku s Bendou a Paroubkem poslanecký mandát. Šéfem sportovní agentury chce zůstat

Michal Půr

Poslanec hnutí ANO Milan Hnilička se kvůli účasti na sobotním mejdanu u bývalého kmotra ČSSD Petra Bendy vzdá poslaneckého mandátu. Jak naloží s funkcí šéfa Národní sportovní agentury, uvidí až podle reakce sportovního okolí, řekl Hnilička v exkluzivním vyjádření pro INFO.CZ. 

Milan Hnilička přijímá politickou odpovědnost za účast na tajném mejdanu někdejšího kmotra ČSSD Petra Bendy, kde se porušovala všechna pravidla od rozestupů, přes roušky až po zákaz vycházení. „Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu,“ uvedl Hnilička v exkluzivním vyjádření pro INFO.CZ.

Bývalého reprezentačního hokejového gólmana k rezignaci na obě funkce vyzval v pondělí premiér Andrej Babiš. Poslancovu účast na večírku v teplickém hotelu jednoho z bývalých kmotrů ČSSD Petra Bendy po boku Jiřího Paroubka a Jiřího Šlégra odsoudil: „Milan Hnilička se dopustil obrovské chyby,“ komentoval to premiér pro deník Právo. Dle svých slov nechápe, proč se Hnilička účastnil „podivné akce s podivnými lidmi“. „Je to strašná chyba a měl by rezignovat na mandát poslance i na funkci šéfa Národní sportovní agentury,“ uvedl.

Fotografie z tajné sobotní akce, jejíž účastníci porušili řadu protiepidemických nařízení, přinesl v pondělí deník Blesk. Podle jeho informací na akci „teklo víno proudem, hodovalo se jak na zámku a o početnou družinu v prvním patře hotelu pečoval nejméně šestičlenný sbor číšníků.“ Hnilička se za svou účast nejprve veřejně omluvil a věnoval 50 tisíc korun na dobročinné účely, po několika hodinách se rozhodnul přijmout i politickou odpovědnost.

sinfin.digital