Miliardář Tomek se otevřeně postavil Zemanovi. Podle něj je to neomalený hulvát

Miliardář Ondřej Tomek, jehož majetek časopis Forbes odhaduje téměř na šest miliard korun, v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes ostře kritizoval prezidenta Miloše Zemana. "Jeho chování je hodně nedůstojné pro nás všechny. Pro nás, kteří podnikáme v zahraničí opravdu silně. Zeman nás vrací myšlením zpátky skoro do totality. Lži, urážky, řiťolezectví. Je to neomalený hulvát," uvedl. 

Podle Tomka Zeman poškozuje v zahraničí obchodní zájmy českých podnikatelů. Platí to i pro Čínu, kterou český prezident dlouhodobě propaguje. "Pokud bychom chtěli podnikat v Číně, tak to musíme dělat s hrdostí a ne s tím, že obchodnímu partnerovi lížete zadnici," doplnil v rozhovoru.

Zeman nebo Horáček? Sázkaři se neshodnou s bookmakery

Na otázku redaktorů, že se Zeman dlouhodobě věnuje ekonomické diplomacii, Tomek odvětil, že jeho chování s ekonomickou diplomacií nemá mnoho společného. "Jednodušeně řečeno, nikdo si od nás produkt nekoupí ze soucitu k naší slabosti, ale jen proto, že je nejlepší. Kvalitní ekonomická diplomacie podle mě vypadá úplně jinak. Nepotlačuje zájmy vlastních lidí, nepotlačuje demonstrace proti názoru někoho jiného, má být svobodná na úrovni demokratického i svobodného myšleni. To co předvádí ty loutky na hradě, je k pláči. Skupina ubožáků kazí náladu všem lidem a navíc byznys poctivým podnikatelům," uvedl.

Kritice miliardáře, který se před několika lety stal obětí únosu a na veřejnosti se příliš často neobjevuje, se nevyhnul ani ministr financí Andrej Babiš. Konkrétně elektronická evidence tržeb (EET). "Na EET si teď pouze plní kapsy spousta průměrných či podprůměrných softwarových domů, které narychlo udělaly nějakou pokladnu a věří, že si na tom něco utrhnou, protože podnikatelé tomu nerozumí a musí si nějak splnit povinnost," dodal.

Stropnický nevyloučil, že bude kandidovat na prezidenta. Chce Česko udržet na Západě

Podle Tomka, který v minulosti prodal například webový portál Centrum.cz či internetových obchod Mall.cz, EET představuje i bezpečnostní hrozbu. "Doba jde úplně jiným směrem. Dalším, opravdu velkým bezprecedentním problémem, který ale EET doprovází, je ukázka toho agentského myšlení lidí, kteří systém nachystali. Ten bonzácký web a aplikace, která je součástí EET, je podle mě opravdová hrozba do budoucna. Někdo zaťal drápek, Češi na sebe jsou už zase motivováni donášet, restauratér se na své zákazníky začne možná zase dívat se strachem kdo z nich ho nabonzuje," řekl.

 

 

 

 

SDÍLET
sinfin.digital