Muž, který házel vajíčka na Zemana, půjde před soud

Info.cz

Státní záskupkyně obžalovala z výtržnictví muže, který měl před dvěma lety na pražském Albertově házet vejce na pódium, na kterém vystupoval prezident Miloš Zeman. Za čin mu hrozí až dva roky vězení. 

O podání obžaloby dnes ČTK informoval mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Stíhání muže už v říjnu navrhla policie. Státní zástupkně poté mohla mohla případ postoupit do přestupkového řízení, nakonec se ale rozhodla pro přísnější postup.

Kauzou se tak bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, který obžalovaného může uznat vinným trestním příkazem, nebo rovnou nařídit veřejné hlavní líčení.

K incidentu došlo před dvěma roky, při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Prezidenta tehdy vypískaly stovky lidí. Na transparentech mu vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu a vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty včetně vajíček a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky, Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci.

 

sinfin.digital