Naivní nevědomý prosťáček. Proruské weby rozjely kampaň proti Pochemu, přidal se Okamura i Zeman

Adam Kotrbatý

Na proruských dezinformačních webech se rozjíždí další kampaň podobná kauze lithium, jež ovlivnila loňské sněmovní volby. Tentokrát míří proti kandidátovi ČSSD na post ministra zahraničí Miroslavu Pochemu. V textech je označovaný za člověka, který bude ve funkci přijímat migranty, a nepřímo jako podporovatel Marakéšské politické deklarace. Do kampaně se podobně jako loni v říjnu zapojila také SPD. Argumenty dezinformačních webů přitom využil i prezident Miloš Zeman, který Pocheho v nové vládě nechce.

Tři roky starý článek nyní komplikuje život europoslance za ČSSD Miroslava Pocheho. Kandidát na nového ministra zahraničí kvůli textu, v němž označuje přijetí 525 migrantů za solidární humanitární gesto, narazil u prezidenta Miloše Zemana. Ten jím odůvodňuje, proč Pocheho odmítá do funkce jmenovat.

„Pan Poche je člověk, který výrazně vystupoval ve prospěch migračních kvót, a jeho zaměření by tedy bylo v rozporu s oficiální zahraniční politikou nové vlády,“ prohlásil Zeman ve čtvrtečním rozhovoru pro Parlamentní listy.

Tři pilíře propagandy. Dezinformační weby fungují podle propracovaného schématu, ukázala studie

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital