Neohlížejme se na Zemana, postavme vlastního kandidáta. Stropnický vyslal ANO jasný vzkaz

Hnutí ANO by mělo v prezidentských volbách, které Česko čekají za rok v březnu, postavit vlastního kandidáta a neohlížet se na rozhodnutí Miloše Zemana, uvedl ministr obrany Martin Stropnický. Právě o něm se mluví jako o možném adeptovi hnutí na Hrad. Stropnický ale s rozhodnutím o kandidatuře vyčkává, bez dostatečné podpory uvnitř ANO prý do souboje o prezidentský post nepůjde.

O tom, zda hnutí ANO postaví svého kandidáta, nebo podpoří případnou druhou kandidaturu Miloše Zemana, chce mít jeho šéf Andrej Babiš dle svých dřívějších vyjádření jasno do podzimních parlamentních voleb. Jako možné adepty na Hrad z řad hnutí ANO jmenoval v minulosti ministra obrany Martina Stropnického či eurokomisařku Věru Jourovou.

Podle Stropnického by se ale hnutí ANO nemělo ohlížet na rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana a mělo by rovnou postavit svého kandidáta. V případě uskupení, jehož podpora se pohybuje mezi 25 a 30 procenty, není dost dobře možné, aby svého kandidáta nemělo, uvedl ministr obrany v pořadu Týden v politice, který včera odvysílala Česká televize.

Kdy Zeman oznámí, zda bude znovu kandidovat? Známe konkrétní datum

Každá krajská organizace ANO by dle jeho názoru měla vytipovat jednu nebo i víc osobností, ze kterých si pak hnutí vybere. On sám se prý zachová podle toho, jakou bude mít podporu. „Nejde do toho jít s marginální podporou,“ je přesvědčený Stropnický.

Oznámení jména kandidáta na Hrad dle jeho názoru nemusí hnutí ANO uspěchat. Ministr obrany vidí jako vhodný čas polovinu roku 2017. 

SDÍLET
sinfin.digital