Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

08. 01. 2021 • 06:00
Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

Wieslaw Górnicki - Bambusové poselství

TIP MARKA KERLESE | Polský komunistický novinář Wieslaw Górnicki se jako jeden z prvních Evropanů dostal v roce 1979 do Vietnamem okupované Kambodže. Vietnamská invaze svrhla režim Rudých Khmerů, kteří zrušili školy, rozdělili rodiny, především ale vyvraždili polovinu národa. A to v představě, že lidstvo musí začít žít jinak, úplně od začátku. I když byl Górnicki komunista, jeho popis kambodžského krvavého experimentu má až překvapivě silný náboj a filozofický přesah.

Viktorín Šulc - Zlý duch - Panoptikum sexuálních vražd 4.

TIP MARTINA MALÉHO | Kanadský humorista Stephen Leacock napsal v úvodu jedné své povídky: „Existují dnes jenom dvě témata, schopná zaujmout široké obecenstvo, totiž vražda a sex; kultivované lidi pak sexuální vražda.” Něco na tom je. Obojí vyvolává až atavistické vzrušení, obě témata jsou výrazně pudová a jejich kombinace tvoří opravdu velmi silný mix, který lidi přitahuje a přitahovat vždy bude. Čtvrtý díl pentalogie Panoptikum sexuálních vražd s názvem Zlý duch vyšel pár dnů před Vánocemi.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý týden do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a dejte odběr.

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Dnes • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Dnes • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Včera • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.