Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

JOSEF OPATRNÝ - LID MI ŘÍKÁ EVITA

TIP MARTINA KOVÁŘE | Životní příběh ženy jménem Eva María Duarte, jež se provdala za budoucího prezidenta Argentiny a stala se celosvětově známou jako Evita, patří k nejpozoruhodnějším v celém 20. století. Kromě takřka neuvěřitelného sociálního vzestupu je totiž také příběhem mimořádně nadané političky a sociální reformátorky, která po krátkou dobu, ale o to intenzivněji, psala dějiny své země. Čtivá knížka Josefa Opatrného je nejen vylíčením osudů Evity, ale i bez nadsázky strhujícím „portrétem“ poválečné Argentiny a, svým způsobem, celého kontinentu.

D. SENOR, S. SINGER - START-UP NATION

TIP VOJTĚCHA KRISTENA | Představte si, že žijete v zemi bez nerostných surovin. V zemi, kde vás sousední národy chtějí setrvale vymazat z mapy. Vy přesto dokážete prosperovat a vynikat – nejen podle regionálních měřítek, ale i podle těch mezinárodních. Knihu Start-Up Nation jsem měl v hledáčku od chvíle, kdy jsem v Tel Avivu poznal izraelskou startupovou scénu na vlastní oči. Je to skutečně fascinující podívaná – a kniha Start-Up Nation velmi čtivě popisuje, co vedlo k jejímu vzniku.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý týden do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a dejte odběr.

SDÍLET
sinfin.digital