Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

P. DIAMANDIS, S. KOTLER - BOLD

TIP VOJTĚCHA KRISTENA | Snad nejlépe lze knihu Bold vystihnout jako (stopařova) průvodce světem exponenciálních technologií; při čtení každé ze 317 stránek se čtenář cítí, jako by byl u dalšího velkého projektu ze Silicon Valley. Bold je neuvěřitelně inspirativní knihou, ukazuje řadu historických příkladů, kdy nasazení a odvaha (především odvaha dávat si vysoké cíle) zakladatelů stály za vznikem řady úspěšných projektů – od Googlu až po SpaceX. Osobně garantuji, že po přečtení budete chtít založit start-up, který změní svět.

M. BÁRTA, M. KOVÁŘ - CIVILIZACE A DĚJINY

TIP MARTINA SCHMARCZE | Před časem jsem dočetl knihu, která mi i po padesátce pomohla doplnit si vzdělání. Soubor “Civilizace a dějiny” kolektivu českých vědců vedených Miroslavem Bártou a Martinem Kovářem mi otevřel nový pohled na historii, která se neskládá jen z lineárního sledu událostí, ale také, a vlastně hlavně, je výslednicí střetu kulturních a přírodních sil, je formována našimi hodnotami, znalostmi a náboženskými představami. Doporučuji všem, kdo chtějí porozumět minulosti, tím pochopit současnost a otevřít si okno do budoucnosti.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý týden do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a dejte odběr.

SDÍLET
sinfin.digital