Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

Timur Vermes – Hladoví a sytí 

TIP VLADIMÍRA PISKÁČKA | „Třeba budeme mít zase štěstí a přepadnou nás Rusové. Bude z nás zase NDR. A pak se uvidí, kolik uprchlíků k nám ještě bude chtít.“ Skvělý román o uprchlické krizi napsaný pohledem, kterým ji mnozí určitě vidět nechtějí, nebo je ani nenapadl. Timura Vermese ovšem ano. Vybroušená satira a humor autora slavného románu Už je tady zas jsou zde využity pro zpracování nesmírně komplikovaného a třaskavého tématu. Vermes navíc není dogmatik a tak jednoduché řešení určitě nenabízí, jak se lze přesvědčit závěrem.

Martin Hilský – Shakespearova Anglie

TIP JANA JANUŠE | Jak vypadal Londýn v časech Williama Shakespeara? Čím upevňovali svou moc Tudorovci? Jak dobře uměli tehdejší Angličané počítat? Jak se chovali k cizincům, chudákům, „čarodějnicím“ i prostitutkám? Jak léčili syfilis, co si oblékali a co jedli? Čistili si zuby? Jak se česali a jak chodili na záchod? V Shakespearově Anglii, portrétu doby se dozvíte ještě mnohonásobně víc. Navíc je to kniha, která „povýší“ úplně každou knihovnu.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý čtvrtek do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a přihlaste se k odběru.

SDÍLET
sinfin.digital