Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

Bruno Maçães - History Has Begun

TIP MICHALA PŮRA | Možná jste doposud vnímali Spojené státy jako spojence a nezbytnou součást evropské civilizace. Koneckonců žijí tam zejména naši prapředkové. Po přečtení knihy Bruno Macaese, který je mimochodem bývalým portugalským ministrem pro EU, tento dojem mít přestanete. Macaes velmi přesvědčivě argumentuje, proč se Spojené státy vydaly vlastní cestou a jak moc se bude lišit od evropské cesty, po níž doposud kráčely. Vy, kteří jste nad USA lámali hůl, vězte, že to bylo unáhlené

Václav Smil - Energie

TIP VOJTĚCHA KRISTENA | Pokud jste podobně jako já nedávali na středoškolských hodinách fyziky vždycky stoprocentně pozor a nyní vás to mrzí, Energii od Václava Smila vřele doporučuji. Jde o úvodní čtivou „přednášku“ k jednotlivým zdrojům energie – od slunečního záření přes tažné koně po jádro, uhlí či větrnou energii. Vědec Smil na 270 stranách vysvětluje, jak funguje energie v lidském těle, v přírodě i v moderní civilizaci. Knihu přitom nedoporučuji jen já – Václav Smil je i oblíbeným autorem kupříkladu i Billa Gatese.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý čtvrtek do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a přihlaste se k odběru.

SDÍLET
sinfin.digital