Newsletter 500 znaků: Zjistěte, co právě čtou autoři INFO.CZ, a nechte se inspirovat

Nevíte, kterou knihu číst dřív? Máte pocit, že vám v tom tempu nějaké zajímavé čtení uniká? Na INFO.CZ každý čtvrtek posíláme newsletter plný tipů, které vám s orientací pomůžou. Najdete v něm nové tituly, ale i knížky, ke kterým se naši autoři rádi vracejí i po letech. Třeba jako tyhle dvě z posledního vydání. Tlačítko pro odběr newsletteru najdete na konci článku.

Lucy a Stephen Hawkingovi – Jirkův tajný klíč k vesmíru

TIP MICHALA PŮRA | Pokud jste rodiče, tak určitě víte, jak je těžké v současnosti děti donutit číst. Tipy na knihy, které dokáží zvítězit nad mobilním telefonem, jsou velmi cenné. Jednou z takových jistot je kniha fenomenálního vědce Stephena Hawkinga a jeho dcery Lucy - Jirkův tajný klíč k vesmíru. Jirka je kluk, jemuž rodiče zakazují veškerou elektroniku, ale u rodičů kamarádky objeví počítač, který mu umožní vstup do vesmíru. Hawkingovi vysvětlují zákonitosti vesmíru neuvěřitelně hravě a nezapomínají přitom, že děti potřebují i napětí.

Roman Mars, Kurt Kohlstedt – 99% Invisible City 

TIP LUKÁŠE POSPÍŠILA | Podcast 99% Invisible je hodně originální a tahle knížka je na tom stejně. Roman Mars bere čtenáře na procházku „skrytým městem“ – tím, které při letmém pohledu nevidíme či přehlížíme. Je to exkurze do útrob metropole, přehlídka detailů, které jsou občas jen anomálií a jindy se zase spojují v životně důležitou síť, bez níž se neobejdeme. Dlužno poznamenat, že řada postřehů se vztahuje specificky k americkému veřejnému prostoru, ale nepochybuji, že otevřou oči i chodci po českých městech.

Další tipy už si necháme do newsletteru. Chcete ho dostávat každý týden do mailu? Klikněte na obrázek pod textem a dejte odběr.

SDÍLET
sinfin.digital