Nové soupravy pro Západní expres a Krušnohor se už testují

Prezentace klienta

Cestující, kteří využívají vlaky Západní expres a Krušnohor se už mohou těšit na nejmodernější osobní vozy v Evropě. První souprava o pěti vozech se už testuje a schvaluje. V příštím roce začne jejich zkušební provoz s cestujícími a od prosince je plánovaný pravidelný provoz na obou linkách.

Souprava vychází z konceptu Viaggio Comfort společnosti Siemens, zkušeného výrobce vysokorychlostních vlak i regionálních souprav. Jak naznačuje už pojmenování celé platformy těchto vozů, cestování v nich bude velmi pohodlné. Klimatizovaný interiér zajistí příjemnou teplotu ve vlaku v létě i v zimě. Tlakotěsná skříň i pevné mezivozové přechody brání pronikání hluku z vnějšku dovnitř vozu.  

Na palubě vlaku najdou cestující vše, co k současnému modernímu cestování patří. Pevně spojená pětice vozů s doslova bezbariérovým průchodem mezi nimi nabídne komfortní textilem čalouněné sedačky ve 2. třídě. V 1. třídě budou sedačky prostornější, nabídnou více místa a budou potažené kůží. Cestující u nich budou mít k dispozici sklopné nebo rozkládací stolky a také zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky. Během cesty tak můžou naplno pracovat, sledovat filmy, surfovat na internetu nebo telefonovat bez rizika, že by se jejich telefony, tablety nebo notebooky vybily. Vedle klasických zásuvek a konektorů USB bude souprava poprvé u nás vybavena také bezdrátovými nabíječkami mobilních telefonů.  Samozřejmostí bude také snadná dostupnost internetu prostřednictvím palubní Wi-Fi sítě. 

Luxusní cestování čeká na rodiny s dětmi. Vyhrazená místa jsou to nejmenší. Tito cestující najdou ve vlaku také snadno přístupná místa pro uložení kočárků a dětské kino. To zkrátí cestu těm nejmenším a neposedným cestujícím, kteří by se snad mohli při dvou- či tříhodinové cestě ve vlaku nudit. 

České dráhy připravují komfortní cestování také lidem, kteří se musí pohybovat na vozíku. Skládací elektrické plošiny ve dveřích umožní pohodlný nástup a výstup a uvnitř soupravy čeká na tyto cestující rozšířené průchody a místa, kde se svým vozíkem příjemně stráví svou cestu. Samozřejmostí je i bezbariérová toaleta, kde je umístěn také sklopný pult pro pohodlné přebalování batolat. V jednom z krajních vozů jsou umístěna také místa pro cestující s jízdním kolem.  České dráhy tak aktivně podporují rozvoj cestovního ruchu a cykloturistiky i na dálkových trasách.

sinfin.digital