Okresní fotbalové svazy Příbram, Benešov a Beroun budou mít nové předsedy

pes

Koncem tohoto týden se uskuteční valné hromady Okresních fotbalových svazů (OFS) Příbtam, Benešov a Beroun. V programu jsou volby předsedů a členů Výkonných výborů a členů Revizní komise.

První valná hromada proběhne v pátek 12. 3. v Příbrami. O křeslo předsedy OFS bude usilovat úřadující předseda Martin Havel a nová tvář, Pavel Chán. Podle prezidenta fotbalové Příbrami, Jaroslava Starky je první jmenovaný vhodnějším kandidátem. „Podle reakcí od kluků, kteří hrají okresní soutěže, dělá pan Havel svoji práci dobře. S tím se ztotožňuji a já a myslím, že když něco funguje dobře, není třeba to měnit,“ řekl Jaroslav Starka. Dle jeho slov navíc mohou vyvstat obavy kvůli důvěře a spolupráci s případným novým předsedou v osobě Pavla Chána. „Pana Chána neznám, takže ho nemohu nijak hodnotit. Za mě je Havel zkrátka předsedou, který by v pozici měl i nadále zůstat,“ dodal Starka. 

Hned následující den, tedy v sobotu 13. 3. se budou volit předsedové OFS Benešov a Beroun. O Benešovský post v čele Výkonného výboru se uchází Miroslav Garaja a Tomáš Novák. Podle zástupců okresních fotbalových klubů TJ Sokol Teplýšovice, TJ Sokol Kondrac a TJ Sokol Libež je logické, aby předsedou zůstal Miroslav Garaja, za kterého hovoří jeho dlouhodobě dobře odvedená práce pro okresní fotbal. 

„Moje volba je pan Garaja. Svoji práci dělá dlouhodobě správně, není důvod ho na pozici předsedy kýmkoli nahrazovat,“ sdělil Milan Ottl, asistent trenéra a zástupce TJ Sokol Teplýšovice. „K práci pana Garaji nemohu mít žádné výhrady, tedy nevidím důvod pro změnu. Je také nutné si uvědomit, zda změny, které Fotbalová evoluce proklamuje jsou vůbec realizovatelné,“ uvedl David Kněžík z TJ Sokol Libež. 

V Berouně vystřídá nově zvolený kandidát dosavadního předsedu Jana Knotka. Kandidáty jsou Václav Kudrna a Ondřej Lípa. Podle trenéra SK Chlumec má Václav Kudrna zkušenosti z agentury STES. Zároveň má za sebou mnoho kvalitních fotbalových projektů. „Podle mého názoru je proto pan Kudrna vhodnějším kandidátem na post předsedy. U pana Lípy naopak postrádám zkušenosti s vedením týmu lidí a nemá kolem sebe ani lidí, kteří by věděli, co obnáší práce pro svaz, respektive ve Výkonném výboru či komisích svazu,“ hodnotí oba kandidáty Radek Vostárek, trenér SK Chlumec. 

K názoru Vostárka se kloní také Zbyněk Hrabák, předseda FK Králův Dvůr. „Za mě Václav Kudrna vhodnější osobou na post předsedy. Ztotožňuji se s jeho postoji k fotbalovému dění a věřím, že pokud bude zvolen, udělá maximum pro zlepšení fotbalového obrazu v očích veřejnost a spolu se svým týmem přispěje k rozvoji fotbalu v okrese.“

Jaroslavu Kleknerovi, předsedovi FK Komárov se pak nejeví šťastným plán Ondřeje Lípy, jehož strategií je čistka v OFS. „Naopak na přístup pana Kudrny vítám, že svůj tým obohatil mladou krví, která jistě dosáhne pozitivních změn, ale zároveň si v týmu chce zachovat lidi, kteří se okrese angažují delší dobu a mají tak dostatek zkušeností,“ sdělil Klekner.

sinfin.digital