Otec zavíral vlastní potomky do „hladomorny“. Děti trpí vážnou poruchou, z jejich svědectví mrazí

ČTK

luš

Krajský soud v Brně dnes ukončil dokazování v případu muže, kterého obžaloba viní mimo jiné z týrání vlastních dětí. Podle obžaloby je fyzicky napadal a zavíral do sklepa. Sedmačtyřicetiletému muži hrozí pět až 12 let vězení, žalobkyně v závěrečné řeči navrhla trest v polovině zákonné sazby. Obžalovaný vinu v závěrečné řeči částečně doznal. Soud rozsudek vynese 30. října.

Muž, který má ruské a americké státní občanství, podle obžaloby děti týral od října 2015 do května 2016. Nyní osmiletou dceru a desetiletého syna údajně bil rukama nebo věcmi, například smetákem, do různých částí těla včetně hlavy. Minimálně desetkrát za měsíc je na několik hodin či dní zavíral do místnosti s úklidovými prostředky, častěji pak do sklepa, takzvané hladomorny, uvedla už dříve obžaloba. Děti musely ve sklepě podle spisu pobývat bez jídla a pití, spaly na plesnivé matraci s polštářem potřísněným výkaly.

Soud v hlavním líčení vyslechl dvacítku svědků, například z řad blízkých členů rodiny, někteří týrání podle obžaloby v různé míře potvrdili, vycházel i z výpovědí dětí z přípravného řízení. V něm chlapec uvedl, že sklepu říkali pokoj pláče.

Muž s obžalobou nesouhlasí. Přiznal ale, že měl v posledních týdnech před svým zatčením problémy s dívkou, uvedl, že selhal jako rodič.

„Syna jsem netrestal a netýral. Ohledně mé dcery, už nikdy víc nedopustím, aby se jí něco stalo, udělám všechno pro to, aby měla krásný život,“ řekl.

sinfin.digital