Otec zavíral vlastní potomky do „hladomorny“. Děti trpí vážnou poruchou, z jejich svědectví mrazí

Krajský soud v Brně dnes ukončil dokazování v případu muže, kterého obžaloba viní mimo jiné z týrání vlastních dětí. Podle obžaloby je fyzicky napadal a zavíral do sklepa. Sedmačtyřicetiletému muži hrozí pět až 12 let vězení, žalobkyně v závěrečné řeči navrhla trest v polovině zákonné sazby. Obžalovaný vinu v závěrečné řeči částečně doznal. Soud rozsudek vynese 30. října.

Muž, který má ruské a americké státní občanství, podle obžaloby děti týral od října 2015 do května 2016. Nyní osmiletou dceru a desetiletého syna údajně bil rukama nebo věcmi, například smetákem, do různých částí těla včetně hlavy. Minimálně desetkrát za měsíc je na několik hodin či dní zavíral do místnosti s úklidovými prostředky, častěji pak do sklepa, takzvané hladomorny, uvedla už dříve obžaloba. Děti musely ve sklepě podle spisu pobývat bez jídla a pití, spaly na plesnivé matraci s polštářem potřísněným výkaly.

Soud v hlavním líčení vyslechl dvacítku svědků, například z řad blízkých členů rodiny, někteří týrání podle obžaloby v různé míře potvrdili, vycházel i z výpovědí dětí z přípravného řízení. V něm chlapec uvedl, že sklepu říkali pokoj pláče.

Muž s obžalobou nesouhlasí. Přiznal ale, že měl v posledních týdnech před svým zatčením problémy s dívkou, uvedl, že selhal jako rodič.

„Syna jsem netrestal a netýral. Ohledně mé dcery, už nikdy víc nedopustím, aby se jí něco stalo, udělám všechno pro to, aby měla krásný život,“ řekl.

Manžela odvezli, nevlastní dceru znásilnili a zabili. Žena popsala, jak vypadá tyranie islamistů

Soud vyslechl i několik znalců. Podle psychiatrických posudků děti trpí posttraumatickou stresovou poruchou, vykazují projevy citové deprivace i syndrom týraného a zanedbávaného dítěte. Čtyři znalecké posudky si nechala zpracovat i obhajoba. Podle nich se obě děti vyvíjejí normálně a žádnou posttraumatickou stresovou poruchu a ani další negativní projevy u dětí znalci nezachytili.

Obžaloba muže viní z týrání svěřené osoby, zbavení osobní svobody, ohrožování mravní výchovy dítěte a také z nakládání s dětskou pornografií. Policie u muže v počítači podle státní zástupkyně našla tisíce fotografií a také videí s mladými chlapci. Muž uvedl, že je to vykonstruované.

SDÍLET
sinfin.digital