Petr Kajnar se vrací do ČSSD. Ostravu i kraj už zase řídí nekompetentní lidé, vysvětluje

Bývalý primátor Ostravy Petr Kajnar hlásí návrat do ČSSD. Jako lídr povede její kandidátku v krajských volbách v Moravskoslezském kraji. A v obsáhlém rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje motivace a kontext. „Hlavní důvod, proč jsem se vrátil do sociální demokracie, je stejný jako před dvaceti lety. Jsem naprosto nespokojený s tím, jak je řízeno město Ostrava a kraj,“ říká. Mimo to se zamýšlí nad bídnou kondicí tradičních politických stran, glosuje politiku vlády Andreje Babiše a vzpomíná na listopad 1989. Kajnar totiž v Ostravě zakládal Občanské fórum.

Zatímco si Jiří Zimola pohrává s myšlenkou, že bude za rok v krajských volbách kandidovat za nový subjekt, a tedy proti ČSSD, vy se naopak do sociální demokracie vracíte. A budete jejím lídrem v Moravskoslezském kraji…

Odcházel jsem někdy před šesti lety z ČSSD za situace, kdy v Ostravě zdejší mladí sociální demokraté uzurpovali moc, tak jak to viděli u svých předchůdců. Třeba Stanislava Grosse. A pokud bych se měl na chvilku zastavit právě u něj, už na začátku bylo jisté, že jeho politická kariéra nedopadne dobře. A stejnou, anebo dokonce větší jistotu, jsem měl také u ostravských mladých sociálních demokratů. Neměli ani nadání Stanislava Grosse, ani zkušenosti. Oni si vlastně pouze mysleli, že jim stačí někoho, kdo jim překáží v kariéře, odstranit, a že budou automaticky dosahovat vysokých výsledků ve volbách. Takže to zkusili.

Bakala vládu podvedl, přesto mě šokuje, jak lehce o osudu OKD rozhodla, říká Černohorský

sinfin.digital