„Policie mě zatím nekontaktovala,“ říká jeden z mužů, kteří nabídli médiím video s Forejtem

Kompromitujícím videem, které zachycuje bývalého šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta v choulostivých situacích, se začala zabývat policie. Jak ale pro INFO.CZ uvedl jeden z mužů, kteří nahrávku nabídli celé řadě tuzemských médií, policie zatím ani jednoho z nich nekontaktovala. Video s bývalým hradním protokolářem podle tohoto člověka (redakce celé jeho jméno zná) není jediné a „jsou na cestě“ další. Údajně zachycují vysoce postavené politiky.

 „Mohu potvrdit, že Národní protidrogová centrála postoupila policii poznatek související s touto věcí a policie na jeho základě zahájila úkony trestního řízení,“ řekla dopoledne pro INFO.CZ mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Koho a co konkrétně policie prověřuje, zatím není jasné. Sdílnější není ani Národní protidrogová centrála, na jejíž popud se záležitost řeší. Lze usuzovat, že se policie zajímá o Bohuslava H., který nahrávku ve Forejtově bytě údajně pořídil a sám přiznal, že bývalému šéfovi hradního protokolu mimo jiné prodával drogy.

Jak serveru INFO.CZ sdělil Miloslav R., který potom spolu s Bohuslavem nabídl video za peníze médiím, policie za nimi zatím nepřišla.

„Já jsem s ním včera mluvil a zatím ho nekontaktovala. Víte co, ona nás nekontaktovala policie ani tajné služby za celou dobu, co ta kauza běží,“ řekl pro INFO.CZ.

Za kompromitujícím videem na Forejta jsou dluhy, ne politika, říká jeho autor v rozhovoru pro INFO.CZ

Miloslav R. se na Bohuslava H. dopoledne znovu obrátil s dotazem, zda s policií nekomunikoval ani dnes. Údajný autor nahrávky mu prý ale odpověděl, že „nechápe, proč by ho policie měla vyšetřovat“. Vztah mezi oběma muži se vyhrotil do té míry, že jeden druhého vyzval, aby ho už nikdy nekontaktoval. 

Miloslav taky řekl, že video s Forejtem není jediná kompromitující nahrávka, kterou má druhý z mužů v ruce. „Byla by škoda, kdyby Bohouše zavřeli, protože jsou na cestě další. Těch videí je víc, to není jen pan Forejt,“ řekl s tím, že v případě dalších nahrávek se jedná o vysoce postavené politiky. S ohledem na minulost obou mužů a jejich dosavadní vystupování je ale nutné brát jejich slova s rezervou.   

SDÍLET
sinfin.digital