Policie zastavila stíhání firmy hradního kancléře Mynáře. Podle jeho právníka bylo nezákonné a „za každou cenu“

Státní zástupce zastavil trestní stíhání společnosti Clever Management kvůli dostavbě penzionu v Osvětimanech, který patří hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. Jeho samotného ale nadále stíhá, s čímž nesouhlasí Mynářův právník Lukáš Trojan. „Chatrná konstrukce skutků je postavena na zjevně účelovém ohýbání reality a jsem pevně přesvědčen, že nemůže v rámci přezkumu zákonnosti obstát. Obávám se, že trestní stíhání je vedeno snahou vyhovět mediální poptávce a nalézt za každou cenou argumenty pro trestní stíhání,“ uvedl pro INFO.CZ.

Podle policie se Mynář dopustil dvou trestních skutků, konkrétně poškozování zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Trestní stíhání se týká penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Na jeho dostavbu úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava v minulosti přidělil Mynářově firmě Clever Management evropskou dotaci šest milionů korun. Při kontrole financování ale vyšly najevo pochybnosti o oprávněnosti udělení dotace. Původně policie obvinila i Mynářovu společnost Clever Management, státní zástupce nicméně tento případ zastavil.

„Ačkoliv to na základě zákona není možné, byla společnost Clever Management obviněna. Uvedené pochybení musel dodatečně napravovat státní zástupce rušením tohoto nezákonného rozhodnutí. Už jen z tohoto je naprosto jasně vidět chtěnost celého trestního stíhání a snaha obvinit za každou cenu bez ohledu na platnou právní úpravu,“ doplnil Trojan.

sinfin.digital