Požár bývalé haly automobilky Tatra v Kopřivnici. Škody se odhadují na 100 milionů

Hasiči dnes ráno po 11 hodinách dostali pod kontrolu požár průmyslové haly v Kopřivnici na Novojičínsku. Škoda, kterou plameny způsobily, se podle přesnějších odhadů může pohybovat až okolo 100 milionů korun. Na místě v době největšího vytížení zasahovalo 46 hasičských vozidel. Část budovy je nestabilní, statik bude rozhodovat o tom, co těžká technika strhne. 

Příčinu hasiči ještě neurčili. Podle mluvčího si rozsáhlý požár, který byl nahlášen v sobotu kolem v 19:40, nevyžádal žádné oběti a nikdo nebyl zraněn. "Požár jsme lokalizovali okolo 07:00. Nyní na místě zůstane devět jednotek. Hasiči ještě likvidují lokální ohniska požáru. Čekáme na těžkou techniku a rozhodnutí statika, které části bude nutné strhnout," řekl mluvčí. Značně nestabilní konstrukce navíc hasiče ohrožuje. Na několika místech se totiž zřítila střecha.

Svěřenské fondy v Česku. Vyřeší Babišův střet zájmů?

Hořet v sobotu večer začala hala o rozloze okolo 12.000 metrů čtverečních, která kdysi patřila do areálu automobilky Tatra. Dnes budovu bývalé lisovny využívá několik firem. „Jedná se například o provoz zabývající se zpracováním hutního materiálu, výrobou oken, skladovací prostory nebo stanici technické kontroly silničních vozidel," uvedl mluvčí. Dodal, že plameny zachvátily interiér objektu a střechu.

Dronové záběry požáru

 

Likvidaci požáru podle Gašparína značně ztěžoval silný mráz. Teploty v noci klesly na minus 15 stupňů celsia. "Voda zamrzala na zemi. Kluzké plochy pak komplikovaly pohyb osob a techniky. Vodní tříšť, která dopadala na hasiče, se pak rychle měnila v ledovou krustu. Ta obalovala jak hasiče, tak i techniku," uvedl Gašparín.

Twitterový účet Donalda Trumpa jako zbraň. Co může způsobit? A co když ho napadnou hackeři?

Vzhledem k tomu, že hoří v blízkosti kolejiště v Kopřivnici, už v sobotu večer byl podle údajů na webu Českých drah přerušen vlakový provoz mezi Příborem a Veřovicemi. V úseku Příbor - Kopřivnice byla zavedena náhradní autobusová doprava. Podle aktuálních informací by opatření mělo trvat až do dnešních 18:00.

SDÍLET
sinfin.digital