Překvapilo mě, jak z rány valilo, myslel jsem na Trockého, vzpomíná Zaorálek. Po nehodě má klidnější režim

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má po pátečním zranění při autonehodě klidnější režim a vynechává sport. Řekl to před jednáním vlády. Na kolizi, která se stala u Lechovic na Znojemsku, vzpomínal pro deník Právo, kde popsal, co se mu honilo hlavou.

Zaorálek při nehodě cestoval v autě ochranné služby a nevzpomíná si, zda řidič použil majáček. „Ve chvíli, kdy se to stalo, jsem si četl,“ uvedl ministr s tím, že byl připoutaný.

Nebát se a krást! Přichází republika renegátů Zemana a Babiše. Komentář Zdeňka Šarapatky

Zaorálek pak v rozhovoru vzpomíná na ruch, který na místě nehody panoval. Kolem podle něj pobíhalo mnoho lidí a kontrolovali auta, zatímco další se snažili zastavit krvácení z jeho hlavy.

„Když jsem si sáhl na hlavu, tak jsem měl pocit, že je tam hrozná díra. Překvapilo mě, jak z toho valilo, pořád jsem se to snažil rukama zadržet, a pořád to nešlo. Už jsem měl ruce úplně zbrocené krví. To se mi ještě v životě nestalo, a to jsem měl různé úrazy, těžší,“ popisuje Zaorálek v rozhovoru.

Těžba uranu přijde stát pekelně draho. Za likvidaci následků na Českolipsku dá ještě 25 miliard

Zaorálek přiznal, že se mu hlavou v tu chvíli honily bizarní věci. Před kolizí četl knihu o bolševickém revolucionáři Trockém, ve které je popsaný atentát, který na něj spáchal agent najatý KGB v Mexiku. „Udeřil Trockého sekáčkem na led do hlavy. Není to úplně normální, ale nemyslel jsem na nic jiného,“ vzpomněl Zaorálek na své úvahy během silného krvácení.

„Počítal jsem své šance a říkal si, co mě ještě čeká,“ pokračoval ministr, který popsal, jak ho zneklidňovala myšlenka na to, že Trockij byl ještě několik hodin po útoku v pořádku a až následně se jeho zdravotní stav smrtelně zhoršil.

Důchody porostou. Vláda na rozloučenou slibuje nejrazantnější zvýšení penze od roku 2008

Zaorálek po kolizi skončil v brněnské nemocnici. V nejbližší době kvůli zranění vynechá sport, ale rána se podle něj hojí dobře. Brzy se chystá na kontrolu a vytažení stehů.

SDÍLET
sinfin.digital