Prezident Zeman se na Hradě radil s miliardářem Kellnerem. O Rusku i Číně

Prezident Miloš Zeman na Hradě diskutoval s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Probírali ekonomické vztahy s Čínou, Ruskem a Spojenými státy, napsal na twitter Zemanův mluvčí. PPF v těchto zemích působí a sám Kellner má především na východě velké obchodní zájmy. Jeho vztahy se Zemanem jsou dlouhodobě velmi dobré, což bylo naposledy vidět při státní návštěvě Číny.

„Předmětem diskuse byly ekonomické vztahy s USA, ČLR a Ruskou federací, které pan prezident plánuje v tomto roce navštívit,“ napsal na sociální síť Twitter hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

ANALÝZA: Sjezd ČSSD změny nepřinese. To hlavní přijde po volbách

Vztahy Zemana s vlivným podnikatelem jsou na velice dobré úrovni. Prezident Kellnera nejednou vzal po svém boku na jednání při zahraničních cestách a díky němu se tak miliardář, jehož byznys expanduje hlavně na východ a který v Číně i Rusku má velké obchodní zájmy, dostal i k významným státníkům.

Společně s hradní delegací byl Kellner například v říjnu 2014 na návštěvě v Pekingu, kde se tak setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Prezidentovi lidé se naopak zpátky vraceli na palubě speciálu společnosti PPF a J&T. Prý kvůli rychlejší cestě, vysvětlil následně Zeman.

TOP 09 mají zachránit nové tváře. Feri chce nasadit i youtubery

Zeman koncem dubna poletí na návštěvu USA, kam ho pozval nový americký prezident Donald Trump. V květnu by měl znovu navštívit Čínu, o plánech na jeho cestu do Ruska Hrad dosud oficiálně neinformoval.

Skupina PPF působí v řadě zemí včetně Ruska, Číny, Vietnamu nebo USA. Investuje do množství odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu surovin, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. 

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital