Prezidentem za každou cenu. Babišova kampaň překračuje běžné hranice a debata na ČT to jen podtrhla

Politolog Lubomír Kopeček v rozhovoru pro INFO.CZ glosuje nedělní vystoupení Andreje Babiše v prezidentské debatě České televize. A jeho závěr zní jasně: „Babišova kampaň od vyhlášení výsledků prvního kola zjevně překračuje běžné hranice volebních kampaní u politika hlavního proudu. Debata v ČT to dost podtrhla.“

Největší pozornost upoutal Babišův výrok stran toho, že by nepomohl našim spojencům v NATO v případě, že by jejich země byla napadena. „Určitě ne, určitě ne a já si myslím, že je potřeba mluvit o míru,“ reagoval Babiš na otázku, zda by měla Česká republika splnit své spojenecké závazky a poslat vojáky na pomoc Polsku nebo pobaltským zemím v situaci, kdy by byly napadeny. Ještě v neděli večer Babišův tým nicméně jeho vyjádření korigoval.

„Nemyslím si, že toto Babišovo skandální vyjádření o nepomoci spojencům v NATO v případě napadení podstatně zhorší jeho prezidentské šance,“ glosuje Babišův výrok politolog Lubomír Kopeček. Co Babiš řekl v debatě s Petrem Pavlem, je sice v ostrém rozporu se zakotvením Česka v NATO, politolog nicméně nepochybuje, že to zapadá do obsahu jeho kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

sinfin.digital