Při nehodě vrtulníku zemřel majitel PPF Petr Kellner

Info.cz

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Petr Kellner a čtyři další lidé. Informovala o tom přední světová média v čele s weby New York Times a Bloomberg a následně to potvrdila i PPF. Nehoda má jednoho přeživšího. 

Podle deníku New York Times k nehodě došlo poblíž aljašského ledovce Knik. Kromě zakladatele skupiny PPF byl na palubě vrtulníku další český občan Benjamin Larochaix, dva horští průvodci a pilot helikoptéry. Skupina se v oblasti věnovala lyžování či snowboardingu ve volném terénu.

Nehoda se podle místních úřadů stala v sobotu večer, záchranné složky byly po 22. hodině upozorněny, že se vrtulník nevrátil ze své cesty a že poblíž ledovce jsou trosky helikoptéry. Zatím není jasné, proč k havárii došlo. Příčiny se vyšetřují.

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že při nehodě vrtulníku v Aljašských horách, v sobotu 27. 3. 2021, tragicky zahynul zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF pan Petr Kellner,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. „Petru Kellnerovi by bylo 56 let. Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu,“ stojí ve vyjádření firmy.

Kellner byl nejbohatším Čechem, časopis Forbes jeho majetek loni vyčíslil na 293 miliard korun. Byl ženatý a byl otcem čtyř dětí.

sinfin.digital