PRK Partners chce využít umělou inteligenci k řešení dopravních přestupků. Spolu s MFF UK získaly financování od Technologické agentury ČR

Prezentace klienta

Advokátní kancelář PRK Partners získala spolu s MFF UK financování od Technologické Agentury České republiky (TAČR) pro svůj dvouletý projekt s názvem Využití metod umělé inteligence a online řešení sporů (ODR) pro optimalizaci výkonu agendy v oblasti řešení dopravních přestupků. PRK je koordinátorem tohoto projektu. 

Projekt má za cíl vypracovat pomůcky ke splnění následujících dvou cílů: (i) zvýšit vymahatelnost práva v oblasti agendy dopravních přestupků; a (ii) zlepšit přístup občanů k řešení jejich přestupkových řízení. Náš projekt toho dosáhne spojením moderních postupů v oblasti práva, matematiky a strojového učení. Výstupy projektu podpoří dlouhodobou transformaci současného stavu dopravní agendy zejména ve větších městech v ČR. Odborným garantem našeho projektu je Magistrát hl. m. Prahy.

Exprimátor Hudeček kandiduje do Senátu: „Prahu je třeba zbavit stovek politiků i úředníků. Ušetří se až miliarda a město by fungovalo lépe.“

Vojtěch Kristen

Po roce 2014 a nevyhraných komunálních volbách se tehdejší pražský primátor Tomáš Hudeček s vysokou politikou rozloučil. Mohly za to nejen spory s tehdejším šéfem pražské TOP 09 Jiřím Vávrou, ale i obvinění v nepřehledné kauze Opencard (soud před dvěma lety Hudečka zprostil obžaloby, loni se mu za stíhání omluvilo ministerstvo spravedlnosti). Někdejší primátor se poté věnoval pedagogické a publikační činnosti i rodině, nyní však hlásí návrat do politiky. Kandiduje do Senátu na Praze 11 a jeho programem prostupuje téma rozpočtové odpovědnosti, se kterým kdysi TOP 09 do veřejného prostoru vstupovala. Hudeček v rozhovoru pro INFO.CZ například kritizuje přebujelost pražských politiků a úředníků a navrhuje razantní snížení jejich počtu, což by prý městu dokázalo ušetřilo až miliardu ročně.

Přečíst celý článek
sinfin.digital