Reportér Klíma zveřejnil nové důkazy proti Kajínkovi. „Začínám pochybovat o jeho nevině,“ říká

Sedmnáct let za Jiřího Kajínka bojoval a snažil se pomoci dostat jeho případ znovu před soud. Teď ale známý reportér Josef Klíma přiznává, že začíná na případ plzeňských vražd měnit názor. Přesvědčila ho prý nová svědectví a spojitosti.

„Dokud byl Kajínek ve vězení, pochyboval jsem víc o jeho vině. Teď sotva vyšel ven, začínám pochybovat o jeho nevině,“ uvedl Josef Klíma poslední díl svého pořadu. Všechno prý odstartoval jeho nedávný rozhovor s korunním svědkem Vojtěchem Pokošem, který jako jediný střelbu v plzeňských serpentinách přežil. „Po té, co se po 17 letech sám ozval a rozhodl promluvit, ozvali se další svědci. Prý si mysleli, že mě zajímají jen výpovědi, které jsou ve prospěch Kajínka. Proto mlčeli,“ vysvětlil Klíma.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Kajínka dostala do vězení nejen Pokošova výpověď, ale také řetězec nepřímých důkazů. Zavražděný Štefan Janda s bratry Pokošovými tehdy tvrdě tlačili na podnikatele Antonína Vlasáka a chtěli od něj doplatit peníze za hospodu. Podle vyšetřovatelů Vlasákovi jeho známý Alexandr Hegedüs dohodil člověka, který umí zařídit, aby mu dali pokoj. Tou osobou měl být právě Kajínek a inkasoval za to prý 100 tisíc.

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

Hegedüs tuto verzi nejdříve potvrdil. Později ji ale odvolal a za Kajínka byl dokonce orodovat na Hradě u prezidenta Havla. Nový svědek, který Klímu kontaktoval, ale tvrdí, že Hegedüs v březnu 2004 otočil znovu a vrátil se ke své původní verzi, že Kajínek střílel.

Více si přečtěte na Blesk.cz.

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

SDÍLET
sinfin.digital