Reportér Klíma zveřejnil nové důkazy proti Kajínkovi. „Začínám pochybovat o jeho nevině,“ říká

Blesk.cz

29. 05. 2017 • 10:26

Sedmnáct let za Jiřího Kajínka bojoval a snažil se pomoci dostat jeho případ znovu před soud. Teď ale známý reportér Josef Klíma přiznává, že začíná na případ plzeňských vražd měnit názor. Přesvědčila ho prý nová svědectví a spojitosti.

„Dokud byl Kajínek ve vězení, pochyboval jsem víc o jeho vině. Teď sotva vyšel ven, začínám pochybovat o jeho nevině,“ uvedl Josef Klíma poslední díl svého pořadu. Všechno prý odstartoval jeho nedávný rozhovor s korunním svědkem Vojtěchem Pokošem, který jako jediný střelbu v plzeňských serpentinách přežil. „Po té, co se po 17 letech sám ozval a rozhodl promluvit, ozvali se další svědci. Prý si mysleli, že mě zajímají jen výpovědi, které jsou ve prospěch Kajínka. Proto mlčeli,“ vysvětlil Klíma.

Kajínka dostala do vězení nejen Pokošova výpověď, ale také řetězec nepřímých důkazů. Zavražděný Štefan Janda s bratry Pokošovými tehdy tvrdě tlačili na podnikatele Antonína Vlasáka a chtěli od něj doplatit peníze za hospodu. Podle vyšetřovatelů Vlasákovi jeho známý Alexandr Hegedüs dohodil člověka, který umí zařídit, aby mu dali pokoj. Tou osobou měl být právě Kajínek a inkasoval za to prý 100 tisíc.

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

Hegedüs tuto verzi nejdříve potvrdil. Později ji ale odvolal a za Kajínka byl dokonce orodovat na Hradě u prezidenta Havla. Nový svědek, který Klímu kontaktoval, ale tvrdí, že Hegedüs v březnu 2004 otočil znovu a vrátil se ke své původní verzi, že Kajínek střílel.

Více si přečtěte na Blesk.cz.

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

SDÍLET