Šlechtová v příští vládě už nejspíš nebude. Víme, kde má být velvyslankyní

Ministryně obrany Karla Šlechtová už nejspíš nebude členem příští vlády. INFO.CZ to potvrdily dva důvěryhodné zdroje. S odchodem výrazné ministryně, která překvapila armádu zrušením několika tendrů, se údajně smířil i český prezident Miloš Zeman, jenž si Šlechtovou značně oblíbil. 

Zeman svůj souhlas s výměnou podmínil údajně tím, že bude o Šlechtovou dobře postaráno i po odchodu z ministerstva. A to nejspíš bude. Čtyřicetiletá politička by se měla stát velvyslankyní buď na Slovensku, kde by vystřídala Livii Klausovou, nebo v Japonsku. Záleží víceméně na Šlechtové, kterou destinaci si vybere.

Její odchod z ministerstva nicméně zůstává obestřen tajemstvím. Šlechtová zrušila několika tendrů v nichž figuroval významný sponzor kampaně prezidenta Miloše Zemana zbrojař Jaroslav Strnad. V případě některých tendrů není úplně jasný důvod, proč ke zrušení došlo. Stejně tak tajemství obestírá zrušení tendrů na nákup vrtulníků, které vojáci nesou velmi nelibě. 

Bečvář to má v čele armády definitivně spočítané. Vláda podpořila jako jeho nástupce Opatu

Šlechtová armádu údajně ještě více "nadzvihla" tím, že se na vrtulníky chystala vypsat otevřené výběrové řízení, což je u vojenské výzbroje prakticky nesmysl a pravděpodobně by se do něj nikdo nepřihlásil. 

Odchod Šlechtové ovšem nebude jediná změna v další vládě Andreje Babiše. Lidové noviny dnes informovaly, že odejde i ministr spravedlnosti Robert Pelikán a nahradí jej advokát Petr Mlsna. Náhradník Šlechtové zatím znám není.  

SDÍLET
sinfin.digital