Špičky EU budou v Bruselu řešit, proč stejný jogurt chutná v Česku hůř než v Německu

Problém nižší kvality některých potravinářských výrobků na trzích středoevropských zemí bude jedním z hlavních témat  dnešního summitu premiérů a prezidentů EU, který proběhne v Bruselu. Podle informací INFO.CZ se zmínka o dvojí kvalitě potravin dostane i do závěrečného dokumentu jednání. 

„Je to téma, které hýbe nejen Českou republikou a visegrádskými zeměmi, ale i širším regionem. V Bruselu ho nastolujeme už delší dobu a myslím, že se nám podařilo dostatečně upozornit na to, že jde o reálný problém, kterému Evropská komise musí věnovat pozornost,“ potvrdil v rozhovoru pro redakci INFO.CZ velvyslanec ČR v Bruselu Martin Povejšil.

Proč jsou v Česku potraviny horší než na západě? Šetří se tam, kde by se nemělo

To, že se problémem dvojí kvality potravin budou zabývat vrcholní politici EU na jednání, které poběží dnes a v pátek v Bruselu, a zmínka o něm se objeví v závěrečných dokumentech summitu, Povejšilova slova jen potvrzuje.

Na situaci na středoevropských trzích, kde se prodávají potraviny nebo zboží v horší kvalitě, než je tomu v západní Evropě, nedávno upozornili i premiéři visegrádské skupiny, kterou kromě Česka tvoří i Maďarsko, Slovensko a Polsko. Eurokomisařka odpovědná za ochranu spotřebitele Věra Jourová už slíbila, že se bude situací zabývat a ze své pozice se postará o zpřesnění výkladu evropských pravidel pro ochranu spotřebitele.

SDÍLET
sinfin.digital