„Stabilizovaný“. Zeman odhalil, jak je na tom se zdravím

Na dálku vidí perfektně, odpoledne čte s brýlemi. Prezident Miloš Zeman se v Portugalsku před novináři rozmluvil o svém zdravotním stavu. Označil ho za stabilizovaný. V posledních dnech se v médiích objevily spekulace o jeho zdraví a o tom, že přestalo fungovat lékařské konzilium, které se o něj mělo starat.

Zdraví prezidenta Zemana bylo v poslední době předmětem debat a spekulací. On sám o něm už nějakou chvíli nepromluvil. Týdeník Respekt na konci listopadu uvedl, že Zeman údajně někdy při poradách nerozeznává své spolupracovníky, což by mohlo být způsobeno horším zrakem. Poukázal také na jeho zhoršující se chůzi, která je způsobena polyfunkční neuropatií. To vše je sledované především ve vztahu k odpovědi na otázku, zda bude znovu kandidovat.

Bude Zeman znovu kandidovat? Víme, co rozhodne

„Mohu vás ujistit, že i když špatně slyším, což přiznávám, můj zdravotní stav je stabilizovaný, na dálku vidím perfektně. Dopoledne čtu bez brýlí a odpoledne mám dvě dioptrie,“ řekl Zeman novinářům.

Lidové noviny minulý týden napsaly, že lékařský tým pod vedením Martina Holcáta, který měl o prezidentovo zdraví pečovat, se přestal scházet. „Konzilium je v podstatě rozpuštěné. Nebyl důvod něco řešit. Kdyby přišla krize, něco by se zhoršilo, tak se svolá, ale nyní je vlastně pasivní,“ citoval deník Holcáta. Hradní mluvčí článek posléze zpochybnil. Zeman má nyní své zdraví konzultovat s jednotlivými lékaři.

Spekulace o Zemanově zdraví jsou často spojené s nezdravým životním stylem, kterým se v minulosti netajil. Zeman je vášnivý kuřák a nevyhýbá se alkoholu.

SDÍLET
sinfin.digital