Studujete střední školu? Staňte se na chvíli novinářem a vyhrajte s INFO.CZ zajímavé ceny

04. 01. 2021 • 13:00
Zúčastněte se novinářské soutěže, kterou vyhlašují Vyšší odborná škola publicistiky a názorový web INFO.CZ. Její téma zní: Co změní covid? Všichni se na názor ptají vašich učitelů nebo rodičů. My se ptáme vás! Staňte se novináři a napište, co covid změní.

Otázka je otevřená, stejně jako žánr, kterým téma zpracujete. Napište glosu, článek, reportáž, komentář, natočte video, udělejte podcast, infografiku či samostatný speciální web. Vyberte si formu i žánr, jaký uznáte za vhodné. Je to na vás.

Popište, jak se žije v čase koronaviru. Staňte se na chvíli novináři a ukažte, co si o současné situaci myslíte. Jak se s ní vyrovnáváte? Co jsou momenty, k nimž se upínáte, až pandemie jednou skončí? Co koronavirus podle vás navždy změnil a jak bude vypadat svět po něm? Ovládnou ho moderní technologie, nebo se vrátíme zpět? Chcete studovat ve školách a pracovat v kancelářích, nebo je vám příjemnější mít všechno on-line a na dálku? Všechny tyto otázky můžou být inspirací pro vaše novinářské příspěvky.

Nejlepší práce, které bude průběžně vybírat odborná porota složená ze zástupců pořadatele, špičkových novinářů a partnerů, budou zveřejněné na INFO.CZ, ale také poletí sociálními sítěmi. A ti nejlepší z nejlepších si odnesou nejen pozornost desítek tisíců čtenářů či diváků, ale také skvělé ceny. 

Co můžete vyhrát? Například stipendium na špičkové novinářské škole, iPhone a data od partnera soutěže – společnosti T-Mobile, či placenou několikaměsíční stáž v redakci INFO.CZ.

Jděte na studentcovid.cz, kde zjistíte vše potřebné. Případné dotazy pište na e-mail soutez@info.cz.

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Dnes • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Dnes • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Včera • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.