Tajný e-mail poslancům. Podívejte se, kdo v Radě ČT vyhovuje zájmům člena hnutí ANO

Michal Půr

Pořádný rozruch v Poslanecké sněmovně vzbudil začátkem týdne e-mail, který zákonodárcům rozeslal poslanec ANO a předseda volebního výboru Stanislav Berkovec. INFO.CZ jej má k dispozici. Berkovec se ve zprávě, na níž se podle důvěryhodných zdrojů výrazně podílel i jeho spolupracovník Michal Walter Kraft, vyjadřuje před středeční finální volbou ke každému kandidátovi do Rady ČT. Některé z nich doporučuje a některé nikoliv. Měřítkem je přitom vztah kandidujícího k šéfovi veřejnoprávní televize Petru Dvořákovi. Ten Berkovcovo jednání označil pro INFO.CZ za šokující a uvedl, že nabourává důvěru v činnost sněmovního výboru.

 

Berkovec je poslancem hnutí ANO, e-mail však nerozeslal pouze členům vlastního poslaneckého klubu, nýbrž napříč Poslaneckou sněmovnou. Za pozornost stojí i jeho spolupráce s Michalem Kraftem, asistentem Jaroslava Foldyny, bývalým poradcem komunistů a také někdejším spolupracovníkem Marka Dalíka.

Sám Berkovec email nijak nekomentoval, jen pohrozil INFO.CZ paragrafy trestního zákoníku. „Dovoluji si Vás upozornit na to, že pokud jste se dostali do jakéhokoli soukromého mailu, jde o porušení tajemství dopravovaných zpráv – paragraf 182 – a porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí – paragraf 183 Trestního zákoníku,“ uvedl v odpovědi na zaslané otázky.

Seznam kandidátů do rady ČT podle poslance ANO Stanislava Berkovce
sinfin.digital