Trump Zemana oficiálně nepozval, tvrdí Kolář. „Žvanivý slimejš," odpovídá mu Ovčáček

Jak probíhal telefonát prezidenta Miloše Zemana s nově zvoleným americkým protějškem Donaldem Trumpem? Podle Hradu šlo o živý dialog a standardní pozvání. Bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář přišel ale s jinou verzí. Trump prý Zemana pozval pouze na společnou fotografii. Řekl to během veřejné debaty někdejších českých velvyslanců ve Washingtonu.

Kartičky s připravenými frázemi, a především pozvání „nepozvání“ do Bílého domu. Tak vypadal podle diplomata a bývalého velvyslance Petra Koláře rozhovor Miloše Zemana s Donaldem Trumpem. Washingtonský ambasador z let 2005–2010 odkazoval během veřejné debaty bývalých amerických velvyslanců na několik vlastních zdrojů. Pro Blesk.cz později doplnil, že jim skutečně věří.

Jdou proti vám i s kudlou. Popisuje řidič, který dostal pokutu za to, že nevědomky převezl migranty

„Údajně to probíhalo tak, že tam někdo panu prezidentovi ukazoval kartičky, on tam četl, co tam měl napsáno tomu Trumpovi, a ten na to říkal: ‚Nice. You sound like my man. Once you are in US or in DC, stop by and let's have a picture together.‘ (Super. Zníte jako můj člověk. Až budete ve Státech nebo ve Washingtonu, uděláme si spolu fotku, pozn. red.) To bylo to pozvání, prý. A protože pan prezident jede do New Yorku na židovský kongres v dubnu, tak že se teda zastaví v tom Bílém domě a budou mít tu fotku,“ řekl Kolář.

„Zajímal jsem se, kde je to pozvání, na to jsem se dozvěděl, že to někdo, kdo tam byl s panem prezidentem u toho rozhovoru, nahrál. Tím pádem mají tedy předmět doličný. Já držím kolegovi Kmoníčkovi velice palce, až bude s tou nahrávkou chodit někde po state departmentu a do White Housu (ministerstvu zahraničí a Bílém domě) a bude říkat ‚já tady mám to pozvání‘. Ale třeba to dopadne,“ dodal.

Chybí jména a tváře. Zeman může být jediným kandidátem ČSSD na prezidenta

Celý článek i záznam rozhovoru s bývalým velvyslancem v USA najdete na webu Blesku.

SDÍLET
sinfin.digital