Úsporný balíček jde do druhého čtení. „Chceme přesvědčit vládu, že některé kroky jsou v neprospěch budoucnosti naší země,“ říká Havlíček

První místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje, proč nejsilnější opoziční strana kritizuje vládní konsolidační balíček, který tento týden začne ve druhém čtení projednávat Poslanecká sněmovna. Opozice načetla několik desítek pozměňovacích návrhů, Havlíček nicméně nepočítá s tím, že by jí vláda vyšla vstříc. Koaličním stranám také vyčítá, jakým způsobem komunikují nejen s opozicí, ale také s voliči a koneckonců také mezi sebou.

 V úterý začala zářijová schůze sněmovny, na které budete mimo jiné ve druhém čtení projednávat konsolidační balíček. S jakou základní strategií do toho jako hnutí ANO jdete?

Náš postup vyplývá do značné míry z toho, že proti nám stojí koalice, která má ve sněmovně většinu 108 hlasů z dvou set. To znamená, že ty zásadní věci, které nám principiálně vadí, nemůžeme zvrátit. To je realita.

Proto se budeme soustředit na věci menšího charakteru, to znamená například na některé změny v rámci DPH. Chceme se pokusit ještě vládu, případně aspoň některé strany vládní koalice, přesvědčit o tom, že některé kroky, které se chystá zavádět, jsou v neprospěch České republiky, zejména v neprospěch budoucnosti naší země.

sinfin.digital