Vojenské zpravodajství vyšetřuje okolnosti Zemanovy hospitalizace a fungování jeho okolí

O okolnosti hospitalizace prezidenta Miloše Zemana se v současnosti velmi vážně zajímají tajné služby. Podle důvěryhodných informací INFO.CZ podrobnosti, jež se týkají zejména fungování prezidentova okolí a kroků, které sám Zeman činí, v současnosti zajímají zejména Vojenské zpravodajství (VZ). To na dotaz INFO.CZ informace nevyvrátilo, ale ani nepotvrdilo. „Bez komentáře,“ uvedla mluvčí VZ Alžběta Míchalová.

„Je to logické a naprosto legitimní,“ řekl INFO.CZ zdroj z bezpečnostní komunity s ohledem na to, že Zeman je hospitalizován ve vojenské nemocnici a léčí jej vojáci z povolání. Podle důvěryhodného zdroje jsou předmětem vyšetřování i okolnosti úkonů, které prezident provádí. To se týká zejména listiny, jejímž prostřednictvím svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny na 8. listopadu.

Tu poprvé veřejnosti a médiím ukázal předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a ihned se začalo spekulovat, zda podpis patří Zemanovi. Podle webu Seznam Zprávy policie prověřuje, zda podpis nebyl zfalšován. Děje se tak na základě trestního oznámení, které bylo po prezentaci dokumentu podáno na Vrchním státním zastupitelství v Praze.

„Zajímá nás, jestli tam je vůle fyzická a mentální,“ uvedl zdroj z bezpečnostní komunity. Podle něj přitom zdaleka nejde jen o svolání Sněmovny, ale o celou řadu kroků, které prezident v posledních týdnech učinil.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč se mělo okolí prezidenta „utrhnout ze řetězu"?
  • Co zveřejní Miloš Vystrčil?
sinfin.digital