Volba šéfa VZP rozděluje Babiše se Zemanem. Otázkou zůstává, na čí straně stál Prymula

Hned několik médií spekuluje, že ministr zdravotnictví Roman Prymula a šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek řešili při schůzce na Vyšehradě volbu šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny. Česká televize přišla dokonce s tvrzením, že schůzky se účastnil i náměstek VZP David Šmehlík, ten to ale popřel. Podle informací INFO.CZ Šmehlík na Vyšehradě skutečně nebyl, patří ale k favoritům volby. Preferuje jej zejména vládní tábor v čele s Andrejem Babišem.

„Nebyl jsem tam vůbec, ani před ani po. Ve středu jsem končil jednání po 20:00, pak jsem jel domu,“ řekl Šmehlík pro SeznamZprávy

Nového ředitele VZP vybírá správní rada, která má třicet členů. Deset z nich jsou lidé jmenovaní vládou na návrh ministra zdravotnictví. Prymula v neděli v Otázkách Václava Moravce uvedl, že navrhoval výměnu „osob, které byly spjaty s předchozím vedením a v podstatě s panem náměstkem“. Vláda o tom ale prý zatím nejednala, protože podle Prymuly nepanuje na tomto kroku „všeobecný souhlas, primárně premiéra“. Obměna části správní rady VZP by mohla volbu samozřejmě zásadně ovlivnit.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital