Volba šéfa VZP rozděluje Babiše se Zemanem. Otázkou zůstává, na čí straně stál Prymula

Hned několik médií spekuluje, že ministr zdravotnictví Roman Prymula a šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek řešili při schůzce na Vyšehradě volbu šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny. Česká televize přišla dokonce s tvrzením, že schůzky se účastnil i náměstek VZP David Šmehlík, ten to ale popřel. Podle informací INFO.CZ Šmehlík na Vyšehradě skutečně nebyl, patří ale k favoritům volby. Preferuje jej zejména vládní tábor v čele s Andrejem Babišem.

„Nebyl jsem tam vůbec, ani před ani po. Ve středu jsem končil jednání po 20:00, pak jsem jel domu,“ řekl Šmehlík pro SeznamZprávy

Nového ředitele VZP vybírá správní rada, která má třicet členů. Deset z nich jsou lidé jmenovaní vládou na návrh ministra zdravotnictví. Prymula v neděli v Otázkách Václava Moravce uvedl, že navrhoval výměnu „osob, které byly spjaty s předchozím vedením a v podstatě s panem náměstkem“. Vláda o tom ale prý zatím nejednala, protože podle Prymuly nepanuje na tomto kroku „všeobecný souhlas, primárně premiéra“. Obměna části správní rady VZP by mohla volbu samozřejmě zásadně ovlivnit.

sinfin.digital