Výsměch pomalé české železnici. Vlaky na trase Berlín-Vídeň budou republiku objíždět delší cestou a ještě při tom zrychlí

Cesta z Berlína do Vídně přes Prahu? To už brzy bude pro zahraniční cestující vlakem zřejmě minulost. Německé dráhy Deutsche Bahn od 10. prosince povedou své linky přes Norimberk. O zhruba 200 kilometrů delší trasa je totiž rychlejší.

Na změnu upozornil specializovaný server Zdopravy.cz. Podle nového jízdního řádu bude cesta z Berlína do Vídně trvat i s dlouhým přestupem v Norimberku 8 hodin a 15 minut. Při delší cestě přes Mnichov stráví cestující ve vlaku o 13 minut déle.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Obě varianty jsou ale rychlejší než nejkratší varianta přes Česko. S přestupem v Praze a Břeclavi se z německého do rakouského hlavního města dostanete přinejlepším za 8 hodin 45 minut. A při jednom přestupu trvá tato trasa takřka deset hodin.

Asi o 200 kilometrů delší cesta se Deutsche Bahn vyplatí díky otevření nové vysokorychlostní trati v Duryňsku a s ohledem na horší stav české železniční sítě. Například mezi Děčínem a Břeclaví nedosahuje průměrná rychlost vlaků ani sto kilometrů za hodinu.

SDÍLET
sinfin.digital