Vyznamenaný Troška: Zemanovi nikdo nesahá ani po kotníky, krasoduchové to nechápou

HalfPageAd-1

Blesk.cz

29. 10. 2017 • 14:40

Zdeněk Troška, který má na kontě filmy jako Slunce, seno, Kameňák, nebo Babovřesky, dostal od prezidenta Milšoe Zemana Medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění. V rzohovoru pro Blesk.cz Troška na slavnostní recepci říkal, že si Zemana váží, vzpomínal na to, když se sešli v Hošticích, kam Zemana zvali na zabíjačky a potvrdil, že jej bude podporovat i v nové volbě hlavy státu. Z ostatních kandidátů mu prý nikdo nesahá ani po kotníky.

Mobile-rectangle-3

Miloš Zeman opět vyznamenal i svého podporovatele. Režisér Zdeněk Troška mu fandí i do nové prezidentské vobly a má zcela jasno, koho bude volit. „Pana prezidenta Zemana, to je jasný, tam není nikdo, kdo by mu sahal aspoň po kotníky,“ řekl Troška v rozhovoru při slavnostní recepci ve Španělském sále.

Zájem tam o něj byl velký. Na focení s Troškou se stála fronta, režisér Kameňáku či Babovřesek rozdával úsměvy i postřehy, přijímal četné gratulace. A to i během samotného rozhovoru s Blesk.cz. Medaile, kterou si odnesl z Vladislavského sálu, ho samozřejmě těšila.

Troška přitom i trochu zavzpomínal. Na to, jak Miloš Zeman navštívil Hoštice, kde se točily populární filmy Slunce, seno... „Dvakrát nebo třikrát jsme se spolu sešli - to ještě nebyl prezidentem - v Hošticích, protože ho tam vždycky přestavenstvo hoštického JZD zvalo na zabíjačky atd. Potom koupili ten Zemák, kterým objížděl, tak se mu chtěli pochlubit, jak ten autobus vylepšili. Polepili ho fotografiemi ze Slunce, seno,“ řekl Troška Blesk.cz.

Více čtěte na webu Blesk.cz

 

 

SDÍLET

Billboard-bottom-1