Za Forejtovým koncem může být kompromitující video. Ukázky z něj kolují na internetu. Hrad je nechce komentovat

Šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, o jehož odvolání v noci na dnešek informoval server Neovlivni.cz, mohlo stát místo kompromitující video. Ukázky z něj dnes zveřejnil internetový server Hlídací pes. Nahrávka, kterou již několik týdnů nabízí po Praze v minulosti trestaný muž, zachycuje Forejta ve velmi choulostivých pozicích. Hrad to nechtěl komentovat. 

Forejt je na zveřejněných snímcích z videa vidět, jak cosi šňupe. Právě kvůli možnému užívání drog může být kancléř podle Hlídacího psa vydíratelný, a představuje tak bezpečnostní riziko. Forejt na Hradě působil už za předchozího prezidenta Václava Klause. 

Podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka je bezpečnostní riziko mimořádné. “Bezpečnostní riziko je hlavně to, že takové věci vůbec dělá,” říká Randák k užívání drog. “Vysoce postavený státní úředník nemůže mít v takovém případě vůbec bezpečnostní prověrku,” řekl serveru Hlídací pes.

Podobně mluví i muž, který video nabízel.

„Vadí mi bezpečnostní riziko, které Forejt díky svému chování představuje. Překročilo to veškeré meze, člověk, který šňupe kokain a pořádá orgie, nemá být na Hradě," řekl serveru Neovlivní.cz.

Hledá se nástupce. Kdo na Hradě vystřídá Forejta?

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se vpodvečer k informací o kompromitujícím videu nechtěl vyjadřovat. "K mediálním otázkám, které se týkají p. Forejta, jsem dnes sdělil vše, co jsem říci chtěl. Nad tento rámec nezazní žádný další komentář," napsal severu INFO.CZ v textové zprávě. 

Působení Jindřicha Forejta na Hradě v posledních týdnech provázela řada přešlapů – pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta či kauzu Brady.

Problémy jsou však daleko závažnější. Součástí příběhu, který se aktuálně odehrává kolem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, jsou kromě nelegálních drog i sexuální hrátky.

Večírky ve Forejtově bytě

INFO.CZ mapovalo cestu videa několik týdnů. Původně byla nabídnuta bulvárním médiím a televizím za zhruba 150.000 korun. Když tato média nahrávku odmítla, muž, který tvrdí, že je dealeram drog, začal snímek nabízet i dalším vydavatelstvím.

Jedno z nich video nakonec koupilo, ale z obav před právními důsledky nakonec materiál nezveřejnilo. Nahrávka totiž byla pořízena ve Forejtově bytě bez jeho souhlasu, což je nezákonné.

Když se muž, jenž videozáznam prodával, dozvěděl, že se jeho nahrávka na veřejnosti neobjeví, začal ji nabízet dál. Koupilo jí druhé vydavatelství, které jí rovněž nevydalo. Nahrávkou přitom podle důvěryhodných zdrojů disponuje i poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý. Právě on spolu s kancléřem Vratislavem Mynářem s hradním protokolářem Forejtem dlouhodobě mají problém. 

Vývojem kolem nahrávky z Forejtova bytu se podle důvěryhodných zdrojů INFO.CZ zabývá i policie.

SDÍLET
sinfin.digital