Zemřel Zdeněk Altner. Právník, který ČSSD vysoudil Lidový dům

Bývalý advokát zemřel dnes ráno ve věku 69 let. Jeho nejznámějším případem byla kauza okolo historického sídla Sociální demokracie. 

Lidový dům se Altnerovi podařilo ČSSD v 90. letech vrátit. Kvůli odměně za své služby se pak ale se stranou léta přetahoval. Na konci letošního března se mu proces podařilo vyhrát a soud mu přiznal téměř 338 milionů korun. Sociální demokraté proti rozsudku podali dovolání, kterým se aktuálně zabývá Nejvyšší soud.

Altnerovu smrt oznámil jeho avokát Zdeněk Veselý. Právníkova rodina se s ohledem na smutek nebude k úmrtí zatím vyjadřovat, dodal Veselý.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital