Změní jeden z nejbohatších Čechů český fotbal? Zakladatel Accolade Kratina kandiduje do vedení FAČR

Jméno Milana Kratiny je známé hlavně v byznysovém prostředí. Šestatřicetiletý vystudovaný právník a zakladatel skupiny Accolade se díky svým podnikatelským úspěchům dostal mezi padesátku nejbohatších Čechů podle žebříčku magazínu Forbes. Jako celoživotní nadšenec do fotbalu by ale rád pomáhal formovat i sportovní prostředí. V pátek 27. května proto oznámil svou kandidaturu na místopředsedu Fotbalové asociace České republiky, jako své priority uvedl transparentnost, férovost, práci s mládeží a navrácení důvěry v prostředí českého fotbalu.

Co vás vedlo k rozhodnutí kandidovat na místopředsedu FAČR?

Má to dvě roviny, osobní a profesní, obě však spolu souvisí. Samozřejmě je to můj osobní vztah k fotbalu. Od malička jsem ho hrál , dodnes na amatérské úrovni hraji a hlavně si dodnes pamatuji každý důležitý zážitek spojený s amatérským fotbalem, i to, jaký na mě měl vliv kolektiv nebo náš trenér. Pochopil jsem, jak je důležité mít vzory, chcete-li inspirativní osobnosti. Také to, jak je důležité mít jasná a férová pravidla, která platí vždy, a pro všechny stejně. V roce 2011 jsem založil skupinu Accolade, zaměřující se na investice, přípravu a pronájem prostorů pro společnosti z oblasti e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. Dnes patříme mezi největší hráče na trhu moderní infrastruktury v Evropě. Stali jsme se lídrem odpovědného, férového a udržitelného podnikání a moc bych si přál, aby se stejné hodnoty propsaly i do našeho českého fotbalu.

Když se řekne miliardář a fotbal, většina lidí si spíše vybaví touhu po nákupu některého z týmů a realizaci vlastních ambicí touto cestou. Nelákala i vás?

Bohatství nerovná se ve fotbale úspěšnost. Chtěl bych jít trochu jinou cestou v tom, že bych se rád věnoval systémové přeměně fotbalu, není to o mém egu a touze pořídit si klub a ukazovat, že je nejlepší. Rád bych z fotbalu, který je nejsledovanějším sportem ve světě, udělal něco pozitivního a hezkého, což se bohužel historicky o našem fotbalu říct nedá.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak se Kratina dívá na osobu Romana Berbra a jeho stopy v českém fotbalu?
  • Co je potřeba změnit?
  • V čem je fotbal důležitý pro společnost?
  • Co z úspěšného podnikání by Kratina chtěl přenést do FAČR?
sinfin.digital