Česká televize ukázala vánoční program. Na Štědrý den uvede pohádku Anděl Páně 2

České televize uvede na Štědrý den nejnavštěvovanější film loňského roku Anděl Páně 2, který v kinech vidělo 1,26 milionu diváků. Stejně jako v posledních letech nabídne ČT novou pohádku. Letos to bude 25. prosince Nejlepší přítel režiséra Karla Janáka se Zdeňkem Piškulou v hlavní roli. O den později nebude chybět klasika v podobě pohádky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Silvestrovským programem provede diváky Martin Dejdar. Novináře o tom dnes informoval ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Anděl Páně 2 získal šest nominací na Českého lva a bodoval minulý týden na filmovém festivalu pro děti a mládež ve Vilniusu, kde získal hlavní cenu. Nová pohádka Nejlepší přítel nese podle tvůrců poselství o tom, že víra v přátelství a schopnost nezklamat sám sebe jsou silnější než úklady samotného pekla. Příběh o jednom z podřadnějších čertů, který je vyslán na svět, aby opravil díru do pekla, napsala Lucie Konášová. V hlavních rolích se vedle Piškuly objeví slovenská herečka Kristína Svarinská.

Zeman má rakovinu a do půl roku zemře, tvrdí brněnský radní. Ovčáček hrozí žalobou

Na Štěpána uvede ČT Tři oříšky pro Popelku. „Člověk vždy očekává, že to, co dělá, bude mít úspěch. Ale tenkrát jsem byl ohlasem opravdu překvapený," podotkl Vorlíček. Mezi premiérovými filmy je mimo jiné dvoudílný koprodukční historický snímek Marie Terezie. „Je to film o panovnici, která se nás velmi dotýkala a její panování nás dost ovlivnilo. Je to taková kombinace mezi love story a politickým thrillerem. O mojí postavě Františka Lotrinského se toho příliš neví, protože byl vyloučený z politické scény, a tak se vrhnul na byznys,“ řekl ČTK představitel Františka Štěpána Lotrinského Vojta Kotek. Kromě pohádek a filmových premiér v nabídce ČT nechybí dokumenty, náboženské pořady a koncerty.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Konec roku se na obrazovkách ČT tradičně ponese ve znamení zábavy. Hlavním silvestrovským programem s názvem Velká plavba s Waldemarem provede Martin Dejdar. Poctu zpěvákovi Waldemaru Matuškovi složí Eva Pilarová, Monika Absolonová, Jiří Suchý a další. Diváky čeká také speciální vydání 168 hodin, Zázraků přírody a Všechnopárty. Filmové Vánoce na ČT2 přinesou mimo jiné dokument Lucie: Příběh jedné kapely, hudební program nabídne také ČT art, která uvede mimo jiné pořady Pink Floyd – Delicate Sound of Thunder, Rolling Stones: Olé Olé Olé nebo závěrečný koncert festivalu klasické hudby BBC Proms 2016. 

Štědrovečerní pohádka přinese kouzla, humor a milostný trojúhelník>>>

SDÍLET
sinfin.digital