Spoluzakladatel Facebooku volá po jeho rozdělení. Zuckerberg prý všechno obětoval pro pár kliků

Zastánci rozdělení velkých technologických firem získali nečekaného spojence. Spoluzakladatel Facebooku Chris Hughes vyzval k rozštěpení největší sociální sítě světa, protože moc jeho šéfa Marka Zuckerberga je neomezená a velmi „neamerická“. Informuje o tom agentura Reuters.

Hughes je bývalý Zuckerbergův spolubydlící. Spolu s nimi Facebook založil ještě Dustin Moskovitz. Sám Hughes firmu opustil už v roce 2007, ale i tak si přišel na zhruba půl miliardy dolarů. Facebook se od té doby zásadně rozrostl. Jen služby stejnojmenné sociální sítě využívají zhruba dvě miliardy lidí, do impéria patří i aplikace Whatsapp či další sociální síť Instagram.

Nestydatý Zuckerberg. Jak šéf Facebooku rozdával osobní data uživatelů svým přátelům?

„Je to 15 let od doby, co jsme na Harvardu založili Facebook, kde už poslední dekádu nepracuji. Ale i tak cítím zlost a odpovědnost,“ uvedl Hughes, který v minulosti působil i jako šéf on-line strategie v kampani bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy.

Hudges se podle svých slov potkal se Zuckerbergem naposledy v roce 2017, tedy ještě několik měsíců před vypuknutím skandálu se společností Cambridge Analytica. „Mark je dobrý a milý člověk. Ale štve mě, že jeho soustředění na růst vedlo k honbě za kliky na úkor bezpečnosti a zdvořilosti,“ řekl podle Reuters Hughes. Podle něj se Zuckerberg obklopil lidmi, kteří jeho pojetí jen podporují a nesnaží se mu ho vyvrátit.

 

SDÍLET
sinfin.digital