České stopy Donalda Trumpa

Info.cz

Čerstvě zvolený americký prezident má k Česku stále blízko. Ve Zlíně žije jeho bývalá tchýně Marie Zelníčková. Pravidelně sem jezdí i republikánovy děti z prvního manželství - dcera Ivanka a synové Donald a Eric.

Amerika podle Zelníčkové Trumpa potřebuje. Jeho vítězné tažení na Bílý dům sledovala se svou dcerou Ivanou Trumpovou přímo na Manhattanu. S Trumpem má prý stále dobrý vztah. Říká o něm, že je „nejhodnější člověk na světě", Trump ji naopak oslovuje údajně jedinými českými slovy, která zná: "babi" nebo "bábrle".

„Pokud Donald vyhraje, tak se tam do toho pořádně pustí, Amerika to potřebuje," řekla Zelníčková v březnovém rozhovoru pro iDnes.cz.

„Pořád se celá rodina vídáme. Navštěvuju vnoučata, hrajeme golf na jeho hřištích."

Manželství s Ivanou Trumpovou

Ivana Zelníčková se s Donaldem Trumpem seznámila v roce 1976. V té době žila v emigraci v Kanadě a modelingová agentura, pro kterou pracovala, ji vyslala za prací do New Yorku. 

„Moderovala jsem v New Yorku módní přehlídku. Holky mě pak přemluvily, abych šla s nimi do restaurace. U stolu tam nikde nebylo místo, a tak jsme seděly na baru, což nemám ráda. No a někdo mi poklepal na rameno - což taky nemám ráda! - a povídá: Já jsem Donald Trump. Pojďte k mému stolu. Tak jsme se poznali,“ popisovala své seznámení s magnátem v minulosti Trumpová.

Necelý rok po seznámení se vzali. Krátce poté se jim narodil syn Donald a v následujících pěti letech dcera Ivanka a syn Eric. Na konci 80. let se ale nad jejich manželstvím začalo smrákat. V roce 1992 se „zlatý pár" oficiálně rozvedl. Trumpová pak exmanžela obvinila ze znásilnění.

Trumpovy děti a Česko 

Vztah k Česku si zachovaly i děti z Trumpova prvního manželství. Nejvíc se k matčině rodné zemi hlasí nejstarší Donald. Americkým médiím se v minulosti svěřil, že mluví plynně česky. Pravidelně sem taky jezdí za svými prarodičemi rybařit a lovit. 

 

 

sinfin.digital