Další bota německých policistů. V Kolíně hlídkovali s nenabitými zbraněmi

Německo – podobně jako další evropské země včetně Česka – po útoku v Berlíně zesílilo ostrahu vánočních trhů a dalších veřejných prostranství. Potřebná opatření přijala i policie v Kolíně nad Rýnem. Teď ale čelí kritice a posměchu. Místní deník zveřejnil fotografii, na kterých tamní muži zákona sice hlídkují se samopaly, ale nemají v nich zásobníky. 

Snímek vyvolal v Německu velké pozdvižení na sociálních sítích. Kolínský policejní šéf Michael Temme se znepokojené lidi snažil uklidnit prohlášením, že jde o výjimku, ne pravidlo. „Moji podřízení jsou si dobře vědomi, že zárukou okamžité ochrany lidí je jenom nabitá zbraň,“ uvedl.

Německá police zmařila teroristický útok v obchodním centru. Zadržela dva muže

Německá policie po útoku na vánoční trh v Berlíně, při kterém zemřelo 12 lidí včetně Češky Nadi Čižmár, není terčem kritiky poprvé. Ve středu se podle německých médií kvůli administrativním chybám neuskutečnily dvě razie.

Kritice neunikly ani tajné služby, které Tunisana Anise Amriho podezřelého z útoku sledovaly, přesto tragické události nezabránily. Věděly dokonce údajně o tom, že se nabídl jako sebevražedný atentátník, ale neměly prý dostatek důkazů, aby ho bylo možné obvinit. 

SDÍLET
sinfin.digital