Diktátor Kim Čong-un měl důvod k oslavě. Stal se minimálně potřetí otcem

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se stal potřetí otcem. Pohlaví, jméno ani datum narození nového diktátorova potomka ale není známo. S odvoláním na jihokorejskou agenturu Jonhap to dnes uvedla agentura AFP. Kim kvůli nástupnictví potřebuje mužského dědice.

Dřívější známá zpěvačka a manželka Kim Čong-una Ri Sol-ču porodila v únoru, tvrdí Jonhap s odvoláním na jihokorejské poslance, které informovala jihokorejská rozvědka NIS. První dáma KLDR se loni stáhla do ústraní, což vyvolalo spekulace o jejím dalším těhotenství.

Při boji o život holčičky lékaři plakali, tragédie vyvažujeme humorem, říká chirurg Šebek

Podrobnosti o Kimově rodině totalitní severokorejský režim střeží. Veřejnost nezná ani přesné datum jeho svatby. NIS se domnívá, že se oženil v roce 2009. Následujícího roku mu podle rozvědky manželka porodila první dítě, o jehož pohlaví nejsou zprávy. Druhý potomek přišel na svět v roce 2013. Jde o holčičku jménem Ču-e, tvrdí Kimův přítel a bývalý americký basketbalista Dennis Rodman.

Vůdce zbídačené a izolované KLDR potřebuje mužského dědice, který by se stal pokračovatelem jediné komunistické dynastie na světě, napsal v roce 2014 britský list The Daily Telegraph.

Kromě dětí s Ri má Kim údajně ještě další dceru, která se narodila v roce 2010 jiné matce.

SDÍLET
sinfin.digital