Donald Trump podepsal první zákony. Co o něm říká jeho podpis?

Krátce poté, co se oficiálně stal pětačtyřicátým prezidentem Spojených států, podepsal Donald Trump první zákony a prezidentské výnosy. Jak vypadá jeho podpis a co o něm říká?

Prezidentův mluvčí Sean Spicer už dopředu informoval o tom, že Donald Trump chce v prvních dnech po převzetí úřadu vydat sérii exekutivních příkazů. Ty jsou jednou z nejdůležitějších pravomocí, které prezidentovi dává americká ústava. Při jejich vydávání se šéf exekutivy nemusí ohlížet na Kongres, protože nepotřebuje jeho souhlas.

Z webu Bílého domu zmizela stránka o změnách klimatu

Jak řekl, tak i učinil. Podle dostupných informací Trump krátce po inauguraci podepsal dvě nominace do Senátu a proklamaci vyhlašující národní den vlastenectví. Stvrdil také Kongresem schválenou výjimku, která umožňuje generálu Jamesi Mattisovi stát se ministrem obrany, přestože nesplňuje jednu z podmínek pro výkon úřadu. Není dostatečně dlouho mimo aktivní službu.

Jak vypadá podpis Donalda Trumpa? Kudrlinky byste v něm hledali marně, signatura nového amerického prezidenta se hemží ostrými tahy. Takový pisatel dle grafologů postrádá empatii a touží po moci, prestiži a obdivu. Do výšky přetažené poslední písmeno v jeho příjmení pak podle amerických odborníků přímo křičí „Já…velký chlapák“.

Proč Donald Trump půjde do prezidentských voleb 2020 jako favorit. A jak mu pomáhají demokraté? Čtěte zde>>>

 

 

SDÍLET
sinfin.digital