Islámské státní svátky nechceme. Většina Němců se postavila proti vstřícnému gestu k muslimům

Více než dvě třetiny Němců jsou proti tomu, aby se v určitých oblastech spolkové republiky zavedly islámské státní svátky, jak o tom minulý týden hovořil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU). Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který zveřejnil deník Bild.

Pro zavedení islámských státních svátků se vyslovilo jen 7,8 procenta dotázaných, proti tomuto návrhu jich bylo 70,1 procenta.

Zeman je nemocný stařec a kolaborant. Měli by ho soudit za velezradu, říká Štětina

Jiné přesvědčení dal najevo prezident ústředního výboru německých katolíků Thomas Sternberg, podle něhož v mnohonáboženské společnosti může v některých oblastech s vysokým podílem věřících muslimů přibýt i islámský státní svátek, aniž se tím zradí křesťanské tradice země.

Také ministr vnitra de Maiziére hovořil o tom, že by se v oblastech Německa, kde žije hodně muslimů, mohly slavit islámské státní svátky. Zdůvodnil to mimo jiné tím, že se například svátek Všech svatých slaví také jen v oblastech, kde žijí katolíci, a nikoliv v těch protestantských.

Z příběhů moderního otroctví mrazí: Říkali nám čubky, na služky jsou slevové akce a čeká je týrání

Z celkového počtu 82 milionů obyvatel žije v Německu asi 4,7 milionu muslimů, většinou přistěhovalců z Turecka a jejich potomků. Několik set tisíc muslimů přišlo do Německa i v rámci migrační vlny z Blízkého východu a severní Afriky v posledních letech.

SDÍLET
sinfin.digital