Ivanka je „blbá jak poleno“, Trump se v Bílém domě bojí. 10 nejvýbušnějších odhalení jeho exporadce

vkr

Kniha spisovatele Michaela Wolffa o Trumpově administrativě „Fire and Fury: Inside the Trump White House“ (Oheň a hněv: Uvnitř Trumpova Bílého domu), se ještě ani nedostala na pulty knihkupectví a z Bílého domu již zní hrozby žalob. Není divu. Kniha je totiž napěchována „jobovkami“, které z Trumpovy rodiny dělají spíše cíl posměchu, než úctyhodnou famiílii vedoucí USA ke světlým zítřkům. Dcera Trumpa Ivanka je údajně blbá jak poleno, prezident se prý v Bílém domě bojí a odmítl jmenovat vysokého úředníka jen proto, že ten nosil knír. Jaké jsou podle serveru CNN a Financial Times další výbušné pasáže knihy, které má mj. na svědomí bývalý hlavní stratég prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon

1. Ivanka Trumpová je blbá jako poleno, tvrdí Bannon. Není to poprvé, co se do oblíbené dcery Donalda Trumpa bývalý stratég strefil - již dříve vůči ní měl narážky, které však formuloval o poznání diplomatičtěji. Tisková mluvčí Trumpové jeho komentář odmítla komentovat.

2. Bývalý realitní magnát a současný vládce Bílého domu podle Bannona odmítnul jmenovat Johna Boltona svým bezpečnostním poradcem jen proto, že ten si pěstoval knír. „Jeho knír byl problém, na tu roli nevypadá,“ cituje Bannon Trumpa. 

3. Trumpovi se jeho vlastní inaugurace hrubě nelíbila. Štvalo ho, že se média věnovala i jiným politikům a celebritám, kteří na událost dorazili, nebyl spokojený s ubytováním a navíc byl rozhádaný se svou manželkou Melanií. Celý den tak z jeho tváře nezmizel naštvaný obličej, který jeho spolupracovníci překřtili na „golfový výraz“: Naštvaný a brblající, shrbená ramena, smrštěné obočí a našpulené rty.

4. Ve světě Donalda Trumpa je na prvním místě on, pak dlouho nic, a až pak ostatní. Bannon? vyjel prý jednou Trump po svém zeti Jaredu Kushnerovi. „To nebyl Bannonův nápad, byl můj. Bude to tak, jak chci já, ne jak říká Bannon.“

5. Donald Trump se podle knihy stravuje u McDonalda jen proto, že se bojí, že ho někdo chce otrávit. Do řetězce rychlého občerstvení nejraději chodí předem neohlášený.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital