Ivanka spasitelka. Jak nejstarší Trumpova dcera ovlivní politiku svého otce?

Michaela Kratochvílová

Otec, který nejde pro ostré slovo daleko a rozděluje nejen Spojené státy, ale celý svět. A na druhé straně jeho nejstarší dcera, která kvůli němu podpořila kampaň republikánů, byť má sama blíže k demokratům. Podaří se Ivance Trumpové zmírnit napětí mezi svým otcem a jeho odpůrci? 

Zatímco se Donald Trump díky všemožným kontroverzím stal nekompromisním „zlým mužem,“ který říká věci bez obalu, a díky tomu si jej oblíbily masy Američanů, jeho dcera Ivanka se vydala jinou cestou. Spolu s manželem Jaredem Kushnerem vyrazili do Aspenu, aby se zúčastnili noblesní akce nazvané „Víkend s Charliem Rossem“. Na tom by nebylo nic až tak pozoruhodného, kdyby se nejednalo o událost, kde naprostou většinu přítomných tvořili zapřisáhlí odpůrci jejího otce.

Ivanka tím elegantně odpověděla na otázku, jestli zapojení do volební kampaně otce ovlivní její vazby na americké liberály. Ivanka má vlastní hlavu a díky oblibě, které se u svého otce těší, by se tak mohla stát jakýmsi mostem mezi konzervativci a liberály ve Spojených státech.

Ostatně první náznaky jsou vidět. Už tak vysoká popularita Trumpovy nejstarší dcery stále roste a část lidí v ní spatřuje bezmála spasitelku. Ať už jí píší na sociálních sítích nebo se jedná o dopisy položené před sídlem jejího manžela na Manhattanu, je pro Američany „drahá Ivanka“. Voliči demokratů v ní vidí naději na zvrat nebo zmírnění budoucích rozhodnutí prezidenta. 

sinfin.digital