Ivanka spasitelka. Jak nejstarší Trumpova dcera ovlivní politiku svého otce?

Otec, který nejde pro ostré slovo daleko a rozděluje nejen Spojené státy, ale celý svět. A na druhé straně jeho nejstarší dcera, která kvůli němu podpořila kampaň republikánů, byť má sama blíže k demokratům. Podaří se Ivance Trumpové zmírnit napětí mezi svým otcem a jeho odpůrci? 

Zatímco se Donald Trump díky všemožným kontroverzím stal nekompromisním „zlým mužem,“ který říká věci bez obalu, a díky tomu si jej oblíbily masy Američanů, jeho dcera Ivanka se vydala jinou cestou. Spolu s manželem Jaredem Kushnerem vyrazili do Aspenu, aby se zúčastnili noblesní akce nazvané „Víkend s Charliem Rossem“. Na tom by nebylo nic až tak pozoruhodného, kdyby se nejednalo o událost, kde naprostou většinu přítomných tvořili zapřisáhlí odpůrci jejího otce.

Ivanka tím elegantně odpověděla na otázku, jestli zapojení do volební kampaně otce ovlivní její vazby na americké liberály. Ivanka má vlastní hlavu a díky oblibě, které se u svého otce těší, by se tak mohla stát jakýmsi mostem mezi konzervativci a liberály ve Spojených státech.

Ostatně první náznaky jsou vidět. Už tak vysoká popularita Trumpovy nejstarší dcery stále roste a část lidí v ní spatřuje bezmála spasitelku. Ať už jí píší na sociálních sítích nebo se jedná o dopisy položené před sídlem jejího manžela na Manhattanu, je pro Američany „drahá Ivanka“. Voliči demokratů v ní vidí naději na zvrat nebo zmírnění budoucích rozhodnutí prezidenta. 

Diplomaté běsní, Čína protestuje. Trumpův telefonát s prezidentkou Tchaj-wanu způsobil skandál

Jednou z oblastí, kde by éterická blondýnka mohla uplatnit svůj vliv, je problematika globálního oteplování. Stanoviska budoucího prezidenta jsou na opačném pólu názorového spektra než ty, které hlásají ekologové. Trump považuje globální oteplování za nesmysl a omezování emisí CO2 se od něj svět dost možná nedočká.

Je tu ovšem Ivanka, prezidentova nejbližší dcera, která se touto problematikou zabývá už delší dobu. A začíná si dobře uvědomovat svůj vliv. I díky Melanii Trumpové, která se po aféře s převzetím části projevu od Michelle Obamové stáhla do ústraní. Dcera miliardáře a zlínské rodačky Ivany Zelníčkové se tak stane nejsledovanější „první slečnou“ v moderní době. Už ostatně avizovala, že se chystá usadit v New Yorku a buduje štáb, který jí pomůže s její budoucí agendou.

Zkomplikovat její novou roli může Ivance snad jedině rodinný byznys. Donald Trump dopředu avizoval, že v případě zvolení omezí své obchodní aktivity, aby se neocitl ve střetu zájmů. Otěže miliardové realitní společnosti tak převezme jeho nejstarší dcera. Je tedy otázka, zda půvabné blondýnce zbyde vůbec při řízení kolosu nějaký čas na to, aby se mohla politicky angažovat natolik, jak by si přála.

SDÍLET
sinfin.digital