„Je nás tu mnoho a skončí to špatně.“ Australský vědec zanechal před smrtí vzkaz pro lidstvo

Blesk.cz, Im

23. 05. 2018 • 14:21

Austrálský vědec David Goodall, který ve Švýcarsku podstoupil eutanázii, ještě před svou smrtí zanechal mrazívé proroctví. V posledních chvílích svého života se neobával smrti, strachoval se však o budouctnost celého lidstva. 

O obavách Davida Goodalla se rozpovídal australský doktor Philip Nitschke, který dlouhodobě bojuje za právo na eutanazii. „Považoval své vlastní rozhodnutí k 'odchodu' jako svůj osobní přínos pro řešení přelidnění,“ řekl autralské mutaci britského deníku Daily Mail Dr. Nitschke.

Podle něj Goodall často vyjadřoval obavy o naši planetu, zejména z hlediska k nekontrolovanému populačnímu růstu. „Je nás tu prostě příliš mnoho, příliš mnoho spotřebováváme, měníme příliš rychle mnoho ekosystémů. Už je příliš pozdě na to, abychom to změnili a vrátili se do 50. let, kdy jsme si mohli užívat relativně klidných a vyrovnaných systémů,“ cituje jeho slova Nitschke.

„Jediné, co teď můžeme udělat, je se přizpůsobit na výsledné změny a škody, které jsme napáchali,“ pokračoval Goodall a vyslovil děsivé proroctví: „Můžeme zabránit tomu, aby se nám ty změny vymknuly z kontroly. To by totiž značně zdecimovalo naši populaci a mohlo by to učinit z naší planety nepřátelské místo. Povolit ukončení života starým, ne jen nevyléčitelně nemocným, je jedním z logických kroků.“

Další zajímavosti najdete na Blesk.cz

SDÍLET